Тампонаж свердловини

Тампонаж свердловини – це сукупність робіт з припинення використання артезіанської свердловини. Дане дія спрямована на захист надр від шкідливого впливу поверхневих речовин. Тампонаж може знадобитися, якщо свердловина більше не використовується або ж не забезпечує потреби в воді, і передбачається розробляти нові джерела. Необхідно розуміти, що даний захід дуже складне і під силу тільки справжнім професіоналам, які раніше здійснювали подібну діяльність. Компанія року займається роботою зі свердловинами, що забезпечує неперевершену якість всіх проведених робіт.

Особливості тампонажу свердловин

Суть тампонажу (закупорки) свердловини полягає в заповненні її цементним розчином (або іншими відповідними для цього матеріалами) з метою ізоляції від навколишнього середовища. Таким чином, артезіанські води залишаються чистими, а свердловина припиняє своє функціонування. Слід зазначити, що для проведення подібних робіт організація повинна мати цілу низку документів. Наша компанія має всі дозволи, що дає гарантію якості виконуваних робіт.

Процес тампонажу починається з розробки та узгодження проекту ліквідації артезіанської свердловини. Наша компанія готова допомогти в складанні даної документації. Далі необхідно провести геофізичні дослідження для оцінки обсягу проведених робіт (глибина залягання вод, стан труб і т. П.). Після чого визначається необхідна кількість матеріалів і проводяться всі необхідні роботи. Наші фахівці зроблять все етапи тампонажу в мінімально можливий час. Не забудьте після проведення робіт оформити документи щодо зняття свердловини з обліку.

Тампонаж починається після того, як був підготовлений і розроблений проект по ліквідації свердловини. Наша компанія завжди готова надати допомогу в підготовці даної документації. Для оцінки обсягу проведених робіт слід проводити геофізичні дослідження. В результаті буде відомий обсяг матеріалів, необхідний для проведення робіт, і власне їх перелік. Фахівці нашої компанії готові надати дану послугу в найкоротші терміни. Так само варто пам’ятати, що після виконання роботи слід зняти свердловину з обліку.

Саму процедуру можна розділити на два основних етапи.

Перший етап включає наступні роботи:

1. Над гирлом виробляють установку бурового верстата;
2. Прибирають встановлений раніше насос;
3. Проводять дослідження місця;
4. разбуріваемая завали;
5. Очищають стінки колони;
6. Проводять витяг встановлених раніше фільтрів;
7. Стовбур свердловини промивають спеціальним розчином;
8. Проводять відкачування води;
9. Виконується дезінфекція використовуваних будматеріалів.

Під час другого етапу виконують наступне:

1. Раніше підготовлений матеріал використовують для засипання стовбура свердловини. Цей матеріал повинен бути продезінфікований і промитий;
2. Монтують цементний міст;
3. Далі проводять цементування стовбура свердловини спеціальним розчином;
4. Після того, як станеться затвердіння, навколо свердловини слід вирити шурф;
5. Номер свердловини і дату монтажу видавлюють на цементній плиті;
6. Після завершення робіт готують акт про те, що проведена санітарно-технічна закладення.

Post Author: admin