Цифрове сканування зубів

Ще недавно, щоб провести ортопедичне або ортодонтичне лікування, доводилося знімати зліпок зубів пацієнта. Від якості виконання такого відбитка безпосередньо залежав результат виготовлення готових моделей, їхня зручність під час експлуатації. Сучасний стоматолог уже може відмовитися від силіконової маси і гіпсу. Щоб отримати результат, фахівець використовує особливий пристрій – інтраоральний (внутрішньоротовий) 3D сканер. З ним поставлене завдання вирішується простіше і якісніше.

Цифрове сканування зубів у стоматології істотно підвищило рівень діагностики. Воно полегшує процес створення зліпків щелеп, робить його ефективнішим, дає змогу економити час.
Направляючи світлові промені на потрібний об’єкт, прилад зчитує їхнє відображення, передає в комп’ютер, де за участю спеціальної програми результат реалізується у вигляді об’ємного 3D-зображення. Лікар вивчає його, коригує на моніторі. Візуалізація стане основою для створення цифрових моделей коронок, протезів, вкладок, кап. Згодом ці комп’ютерні файли вдасться втілити в реальні конструкції, роздруковані на 3D-принтері.

Основні переваги цифрового сканування зубів

Сканування зубів відкриває нові горизонти в роботі стоматолога. Отримані результати дають змогу здійснювати ширший спектр дій, ніж традиційні зліпки, виконані з гіпсу. Зображення можна детально вивчати, наближаючи, повертаючи в різні боки, збільшуючи потрібні ділянки, вносити корективи.

Основні переваги методу цифрового сканування зубів:

– Максимальна точність отриманих результатів, що сприяє високій якості готових виробів, успішності проведеного лікування. Заміна ручної праці цифровими пристроями зводить на мінімум ризик будь-яких спотворень. Після вивчення та обробки, внесення корективів отримане зображення відправляється в лабораторію для створення реальної конструкції.

– Забезпечення комфортних відчуттів пацієнту під час зняття відбитків, що особливо важливо для людей з вираженим блювотним рефлексом.

– Істотне скорочення часу для виготовлення готових конструкцій.

– Широка сфера застосування технології в найрізноманітніших стоматологічних дисциплінах, ортодонтії, ортопедії, гнатології, імплантології.

Використанням цифрового сканування зубів в ортодонтії

В ортодонтії цифрове сканування зубів набуло особливого поширення під час виготовлення елайнерів. За допомогою технології створюється цифровий зліпок, а вже за ним – моделюються і виготовляються реальні ортодонтичні апарати. При цьому ця цифрова технологія дає змогу отримати їх максимально швидко.

Процес створення вкладок, вінірів і коронок за допомогою цифрового сканування зубів

Використовуючи цифрове сканування зубів, лікар може виготовити вкладки, вініри і коронки безпосередньо під час прийому. При цьому пацієнт спостерігає за перебігом процесу на екрані монітора. Спочатку створюються моделі у форматі 3D, потім їх передають на цифровий принтер, де й роздруковують у реальні конструкції. Процес здійснюється з високою точністю, що виключає необхідність будь-яких доопрацювань.

Вартість виготовлення вінірів і керамічних коронок із застосуванням цифрового сканування зубів трохи вища, ніж проведення процедури без використання сучасних інновацій. Однак звертаючись до такого витратного заходу, як протезування, економити на якості майбутнього результату є недоцільно.

Post Author: admin