Методи буріння свердловин на воду

Нерідко, замислюючись над тим, як забезпечити приватний будинок водою, багато хто приходить до висновку, що найоптимальнішим рішенням є буріння свердловини. Звичайно, можна заощадити і підключитися до централізованої системи водопостачання, однак в цьому випадку мешканці часто скаржаться на її нестабільну роботу і недостатньо хорошу якість води.

Свердловини – споруди, які призначені для ефективної та економного видобутку підземних вод. А якщо в передмісті чи селі немає централізованого водопостачання, тоді свердловини будуть служити єдиним джерелом води.

Буріння свердловин є серйозним завданням, яке пов’язане з гідрогеологічної ситуацією в кожному районі. Для проведення такого виду робіт потрібні високопрофесійні знання, вивчення різних методів і наявність технологічного сучасного обладнання.

Для кожного конкретного випадку компанії вибирають необхідний підхід і пропонують оптимальне рішення, яке буде залежати від багатьох умов. Вони завжди беруть до уваги безліч моментів, які будуть впливати на майбутню систему водопостачання. Це і кількість проживаючих, і така умова, як цілорічне або сезонне перебування в житловому об’єкті. Крім цього необхідно обов’язково врахувати кількість споживаної води на добу, монтаж різних систем, що використовують в процесі експлуатації воду, а також наявність електроенергії.

В арсеналі компаній є обладнання, що володіє високою швидкістю проходки для буріння піщаних грунтів. Для буріння вапнякових порід вони застосовують гідравлічний або роторний метод. У своїй роботі роблять головний акцент на професіоналізм і відповідальність співробітників, що визначає якість надаваних робіт. Це дозволяє давати гарантію на всі види вироблених свердловин. Ви отримуєте в своє користування джерело з водою в тривале і безпечне користування.

Звернувшись до надійних виконавців, ви отримаєте детальний опис вартості робіт, яка складається з глибини і конструкції свердловини, геологічних особливостей ґрунту і якості застосовуваних матеріалів. Кожен етап виробленої роботи технічно опрацьовано, що веде за собою виконання поставленого завдання на високому рівні. Будь-який об’єкт буде укомплектований фірмовими матеріалами з наданням на них гарантії.

Види свердловин

На сьогоднішній день зустрічається відразу кілька варіантів з буріння свердловин на воду. Однак найбільшу популярність отримали ось ці:

  • З використанням зворотної промивки.
  • Гідробуріння.
  • Буріння перфораторне.
  • Шнекове.
  • З використанням канатно-обертальної технології.
  • Ударно-канатне.

Для правильного вибору методу слід враховувати умови геології, діаметр і глибину майбутньої свердловини. Ці чинники так само впливають на майбутню вартість робіт.

Ударно-канатне буріння

Ударно-контактний спосіб буріння найчастіше застосовується на пухких грунтах з метою закріплення паль, облаштування свердловин на воду або при ремонтних роботах. Даний спектр робіт, як правило, проводиться в чотири етапи: підготовчі заходи, руйнування породи (довбання), чистка свердловини і кріплення її стінок обсадними трубами.

Тут застосовують забивні склянки і желонки.

Желонка – це інструмент, який використовується для вилучення зі свердловини піску, ґрунту і дрібних каменів. Він опускається в свердловину, пролітає 2-3 метра, вдаряється об дно і захоплює грунт, який залишається всередині желонки за рахунок наявності клапана. Потім цей інструмент витягується на поверхню, за допомогою обсадної труби витягується весь грунт, і порожня желонка знову опускається в свердловину.

Забивний стакан – цей інструмент влаштований так само, як і желонка, тільки в ньому відсутня клапан. Пісок і грунт залишається в склянці за рахунок сили тертя. Фахівці за допомогою склянки бурять в’язкі і глинисті грунти, а за допомогою желонки – піщані і обводнені грунти.

Треба визнати, що ударно-канатне буріння – тривалий і досить трудомісткий процес. Щоб дістатися до води фахівцям часто доводиться долати кам’янисті відкладення. Для цього вони зазвичай використовують буровий патрон, а весь шлам дістають за допомогою желонки.

Варто зазначити, що даний вид буріння дозволяє робити досить глибокі свердловини (50-300 метрів). Коли фахівці опускаються на велику глибину, вони починають застосовувати телескопічну структуру складання труб, тобто, спочатку використовують труби максимального діаметра, а після досягнення певної глибини – труби меншого діаметру. Після цього свердловину цементують, щоб в водоносний шар не потрапляли шламові води.

Великою перевагою ударно-канатної технології буріння є те, що для виконання роботи потрібно мінімум місця і обладнання. Буровий механізм дуже зручно використовувати в важкодоступних і віддалених районах, так як він досить компактний, легко переміщується і працює без великої кількості додаткових пристосувань.

Канатно-обертальне буріння

Канатно-обертальне буріння – це вид, який грунтується на застосуванні порожнистої штанги. На кінці даної штанги встановлюється спеціальний забурнік з металу. Промивання буровим розчином дозволяє піднімати вибурений грунт на поверхню. Після чого він буде направлений в підготовлене заздалегідь місце. Даний метод застосовують для буріння свердловини на пісок, якщо її глибина не перевищує 50 метрів. В процесі робіт використовують не чисту воду, а спеціально підготовлену суміш.

Обов’язково повинен застосовуватися бетоніт, оскільки з його допомогою зміцнюються стіни свердловини, що підвищує термін їх експлуатації. Після завершення буріння інструмент виймають зі свердловини, після чого проводять опускання труб, які з’єднані між собою до самого дна. Буровий інструмент слід підбирати виходячи з того, щоб між трубою і стінкою свердловини залишався невеликий простір. В утворений простір засипають щебінь дрібної фракції.

Шнекове буріння

У цьому способі інструментом для буріння може служити 3-х лопатеве долото або бур-керноприймач, як правило, великого діаметра. Шнекове буріння – це досить швидкий спосіб зробити свердловину. За один день, при хороших умовах, фахівці можуть пройти 30-40 метрів. Коли шнек піднімає грунт на поверхню, працівники прибирають його за допомогою лопат або інших інструментів. Це дуже хороший і дешевий метод буріння, однак, він має свої недоліки. Наприклад, якщо в процесі роботи бур наткнеться на камінь, тоді доведеться витратити якийсь час на вирішення цієї проблеми. Спочатку фахівці дістають буровий інструмент, потім за допомогою гака, щипців або грейфера витягають камінь, який завадив роботі, і тільки потім продовжують буріння. Діаметр свердловини може бути 50-750 мм. Шнекове буріння відмінно підходить для глинистих і суглинних грунтів, так як стінки свердловини до установки обсадних труб не обсипаються. А ось піщаний і інший пухкий грунт в даному випадку не підійде.

Перфораторное буріння

Тут використовується металева труба з відрізків різної довжини (від одного до трьох метрів). Ці відрізки герметично між собою з’єднують муфтами. Щоб забезпечити хорошу герметичність при різьбовому з’єднанні фахівці застосовують сантехнічний льон і силікон.

Отже, перш за все буриться свердловина до початку обводненного грунту. Потім на з’єднані труби надівається наконечник з фільтром. Він такого ж діаметру, як і труба, тільки з невеликими просвердленими отворами. Зовні наконечник обмотується спеціальної фільтрової сіткою, яка не пропускає пісок, проте профільтрувают воду, яка видобуватиметься за допомогою цієї свердловини, все одно не завадить.

Після того, як фільтр буде успішно прикріплений, трубу вставляють в свердловину і починають забивати. На цьому етапі фахівці роблять все дуже обережно, так як при забиванні існують певні складності:

  • Якщо удари будуть занадто сильними, то фільтр може пошкодитися.
  • Неакуратне забивання труб кувалдою може привести до їх деформації.
  • Трубу потрібно не просто забивати, а ще періодично повертати ключем, щоб зчіпка обсадної колони не порушувалася.

Гідробуріння

Гідравлічне буріння дуже нагадує канатно-обертальний метод, так як використовується те ж саме бурове обладнання. Перед початком роботи потрібно прибрати з установки обертовий бур і включити потужний потік води. Вода допомагає не тільки бурити свердловину, але і очищає її від відпрацьованої породи.

Варто зазначити, що процес буріння займає небагато часу, тому фахівці в першу чергу готують до установки обсадних колону, стежать за тим, щоб в буровій воді містилися хлористоводневі кислоти і тільки потім починають бурити свердловину. Кислоти у воді потрібні для того, щоб попередити забруднення водоносного пласта.

За допомогою гідравлічного бурового обладнання можна бурити свердловини глибиною не більше 15 метрів і діаметром 50-300 мм. Свердловина буде відмінно працювати довгі роки, якщо робоча бригада зацементує стовп обсадної труби. Це допоможе захистити свердловину від всякого роду забруднень. Гідробуріння відмінно підходить для пухких грунтів, супісків, пісків.

Роторне

Дуже часто на складних або твердих грунтових породах фахівці застосовують роторний тип буріння, що дозволяє прорити свердловину необхідної глибини. Технічно даний метод виглядає наступним чином: надміцне долото розрізає тверду породу, а винос відпрацьованої грунту здійснюється за допомогою спеціального розчину, що подається під високим тиском нагнітальним шлангом. При цьому обертання долота відбувається під вагою бурильної колони при одночасному охолодженні його робочої поверхні.

Спектр послуг роторного буріння включає:

  • Розвідку грунту і оцінку ступеня його твердості.
  • Вибір бура відповідної щільності, пересувної установки та допоміжних інструментів.
  • Прохід свердловини до потрібної глибини.
  • Обсадку першої колони труб з метою перекриття верхніх водоносних шарів грунту.
  • Прокачування свердловини до чистої води.
  • Проведення замірів статика, динаміка і дебіту свердловини.

Буріння свердловин із зворотним промиванням

З недавніх пір буріння свердловин на воду поповнилося ще однією технологією, яка за досить короткий проміжок часу отримала високі оцінки досвідчених бурильників і експертів. Йтиметься про бурінні свердловин для води зі зворотним промиванням, з використанням бурової установки УРБ-ЗАМ. Спочатку необхідно відзначити, що застосування даної технології характеризується деякими особливостями. Першою з них є рівень води на самій ділянці буріння: він повинен бути нижче трьох метрів від поверхні. Також обов’язково повинна забезпечуватися безперебійна подача води безпосередньо в свердловину під час всього процесу буріння. Для цього дуже важливо, щоб поблизу розташовуваася водойма, озеро або був зумпф.

При цьому дуже важливою умовою для застосування даної технології є забезпечення поблизу свердловини спеціального відстійника для скидання пульпи, що витягується з свердловини на поверхню. Слід зазначити, що у технології є істотні переваги, які полягають в декількох окремих факторах. Так, водоносний горизонт в порівнянні з бурінням з глинистою промивкою не кольматується глинистими частинками і, отже, дозволяє визначити при проході склад породи, що часом буває дуже важливо. Значною мірою економиться час на буріння, це обумовлено відсутністю додаткової потреби разглинізации свердловини.

Також за допомогою технології стає можливим створювати свердловини більшого діаметру, так з’являється чудова можливість споруджувати гравійні обсипання більш потужного типу. При цьому в значній мірі знижуються витрати на утримання та експлуатацію самих свердловин. За рахунок досить високої швидкості висхідного потоку можливо здійснювати більш швидкий винос шламу. Це особливо корисно в пухких породах. Досить вагоме місце серед установок для буріння свердловин на воду займає установка УРБ-ЗАМ. Дуже важливо, щоб вона була адаптована під дані умови робіт, а саме щоб установка пройшла відповідну модернізацію.

Верстат необхідно комплектувати спеціальним компресором моделі ДК-9. Робочий тиск компресора складає близько 6 атмосфер, при цьому продуктивність може досягати близько 9 м3 в хвилину. Корисними будуть повітропровідні труби діаметром 50 мм і змішувачі аналогічного діаметру. Їх довжина повинна складати 150 см. Як правило, після адаптації обладнання під конкретний технологічний процес можливо проводити буріння як прямим, так і зворотним промиванням.

Буріння під палі (сваї)

При закладці фундаменту на пухкому і нестійкому грунті нерідко потрібно буріння свердловин під палі. Процес цей дуже відповідальний, оскільки від нього залежать міцність і довговічність майбутньої споруди. Саме тому краще всього довірити цю справу справжнім професіоналам, не гнатися за 5%-ою знижкою, яку часто надають фірми-одноденки або несерйозні виконавці.

Звернувшись до кваліфікованих бурильників, клієнт може бути повністю впевнений в тому, що до його заявки поставляться з підвищеною серйозністю і акуратністю. Професіонали мають багатий досвід буріння під палі в самих різних умовах, а високотехнологічне обладнання дозволить прискорити процес прокладки свердловин і термін їх експлуатації.

Комплекс проведених заходів при бурінні під палі, як правило, включає ряд наступних моментів:

  • Підготовка грунту до буріння і визначення глибини прокладки свердловини.
  • Вибір відповідного діаметру шнека.
  • Відведення відпрацьованого грунту.
  • Закріплення скважин.

Бурильні компанії використовують тільки сучасні і перевірені технології, які дозволяють:

  • Достовірно визначити силу водоносного шару.
  • Провести ретельне геологічне дослідження грунту і ландшафтних особливостей.
  • Підібрати необхідне обладнання і техніку буріння грунту.
  • Організувати подачу води тільки найвищої якості без домішок і бруду.

Крім буріння, вони також проводять повний комплекс робіт з облаштування свердловин, що включають:

  • Складання проекту і всіх необхідних креслень конструкції свердловини.
  • Підбір та монтаж системи фільтрації або багатоступінчастого очищення.
  • Хіміко-біологічну перевірку складу води.

Свердловини в Хмельницькому

Вартість свердловин на воду

Ціна буріння свердловини – це комплексна величина, що залежить від якості виконання робіт, глибини водоносного шару, і обсягу необхідної вам води.

Вартість буріння свердловин визначається цілою низкою чинників:

  • Глибина свердловини.
  • Структура грунту.
  • Конструкція свердловини.
  • Тип, діаметр і вартість використовуваних труб.
  • Транспортні витрати.
  • Складність роботи.

Якщо ви не впевнені, що зможете самостійно забезпечити заміський будинок водою, краще надайте цю роботу професіоналам.

Якщо ви хочете заощадити, то буріння свердловин на воду дешево буває в таких випадках:

Якщо вам потрібно менше води, ніж знайомим. У цьому випадку ви вибираєте труби з меншим діаметром. Ось невеликий приклад:

На сім’ю з 4-х чоловік в невеликий котедж, де є туалет і ванна, пральна машина досить до 3 м³ – це 50 літрів води за хвилину або 6 одночасно відкритих крана. Якщо ж у вас садиба або планується проживання великої кількості людей, то буде потрібно обсяг води понад 3 м³ на годину.

Якщо ви живете в районі де вапняк залягає вище. Припустимо, ваші знайомі живуть в населеному пункті А, де вапняк знаходиться на глибині 60 м, а ви – в пункті Б, де глибина артезіанської свердловини приблизно 49 м. Природно розрахунок вартості буріння буде нижче.

Як вибрати підрядника?

Вирішити будь-яке актуальне питання, пов’язане з водопостачанням дозволяє високоякісне обладнання і грамотні фахівці – професіонали своєї справи. Провести діагностику і достовірно визначити рівень і силу водоносного шару, ретельно дослідити грунт і особливості ландшафту, підібрати необхідну техніку та обладнання для буріння, а в підсумку організувати подачу води високої якості під силу досвідченим майстрам.

Буріння свердловин включає повний комплекс робіт, пов’язаних з їх облаштуванням. Вони включають в себе проектування та складання креслень, підбір і установку фільтруючої системи або системи багаторівневого очищення, а також визначення хіміко-біологічного складу води. Матеріально-технічна база підрядників, багатий досвід і професійний підхід задовольнять побажання найвимогливіших замовників.

У цій публікації ми перерахували основні методи буріння свердловин. Всі вони мають свої переваги і недоліки. Якщо ви плануєте провести на свою заміську ділянку водопостачання, тоді проконсультуйтеся з фахівцями і уточніть, яке саме буріння свердловин вам підійде найкраще.

Post Author: admin