Що краще колодязь або свердловина?

На сьогоднішній день все більше людей прагнуть переїхати з квартир в приватні будинки і це цілком природно. Затишний будиночок в селі – це завжди чисте повітря, здорова їжа, тиша і незвичайна краса кругом, особливо навесні, коли все починає цвісти і зеленіти. Але щоб життя в заміському будинку була комфортною потрібно обов’язково забезпечити його водою. Вирішити це питання можна двома способами: вирити колодязь або пробурити на своїй ділянці свердловину. Якщо ви не знаєте, як слід вчинити, тоді ознайомтеся з наведеним в цій публікації матеріалом.

Ми пропонуємо пробурити свердловину, тому що вона більш надійна. Свердловина дозволяє добувати воду з великих глибин, а колодязь всього з 5-7 метрів. Якщо в посушливе літо вода з колодязя піде, то з підземних глибин вона нікуди не дінеться. Також варто відзначити, що в сильні морози верхній шар води в колодязі замерзає. Це створює незручності, так як навіть якщо ви і проб’єте шар льоду, через деякий час вода замерзне знову.

Пробурити свердловину за допомогою спеціальної мобільної установки набагато простіше, ніж побудувати колодязь. Буріння свердловини це робота одного-двох днів. При хороших умовах фахівці можуть впоратися і швидше. А ось щоб повністю облаштувати колодязь знадобиться 2-3 тижні.

Якщо ви порівняєте склад води зі свердловини і колодязя, то зможете переконатися, що вода зі свердловини краще. Якщо піщана свердловина була встановлена ​​професіоналами, тоді водоносні шари не будуть контактувати з брудними глинистими пластами. Однак воду все одно доведеться фільтрувати, так як в ній будуть знаходитися суспензії піску.

Величезним плюсом артезіанської свердловини є те, що ви можете копати в будь-якому місці. Водоносний глибинний горизонт займає великі площі, тому опуститися на глибину 100-200 метрів і не потрапити на воду буде дуже складно. А ось щоб визначити місцезнаходження колодязя потрібно проводити розвідувальні буріння, які допоможуть дізнатися, є на глибині цієї ділянки вода чи ні.

Якщо більшість колодязів засмічується, висихає, то свердловина вам буде служити довгі роки.

Колодязь – це, безумовно, хороший винахід людини. Але ж, можна викликати фахівців, пробурити за кілька днів свердловину, грамотно прокласти водопровід і тим самим забезпечити водою кухню, ванну і туалет.

Post Author: admin