Гіпсокартон міцно увійшов в наше життя. Мало який ремонт обходиться без цього дешевого і практичного матеріалу. Його мінусом є підвищена ламкість. Тому лише деякі майстри знають, як зігнути гіпсокартон самостыйно, хоча в цьому немає нічого складного. Прочитавши цю статтю, ви зможете прикрасити кімнати цікавими і дуже красивими арками, виготовленими з даного матеріалу.
Гіпсокартон дуже добре гнеться при великих радіусах згинання. Якщо вам потрібно зробити велику арку, то можна просто зігнути лист до необхідного радіусу, потім злегка придавити його і закріпить саморізами. Однак не варто забувати, що такий спосіб підійде тільки для листів, довжина яких більше одного метра, якщо вона буде менше, то необхідно користуватися іншими способами.
Згинання гіпсокартону сухим способом
При згинанні гіпсокартону сухим способом є одна маленька хитрість. Відповідно до неї, лист необхідно згинати не по ширині, а по довжині, тим самим ви зможете уникнути його поломки. Також фахівці радять купувати матеріал не стандартними листами, а відразу необхідні заготовки по ваших розмірах. Завдяки цьому ви заощадите час, а також вам не потрібно буде шукати місця складування обрізків.
Будь-яка людина хоче зробити ремонт таким чином, щоб і самому подобалося, і гостям не соромно було показати. Але щоб здивувати кого-небудь, треба використовувати цікаві дизайнерські рішення. Однак через те, що багато хто не знає, як зігнути гіпсокартон, їм доводиться відмовлятися від цих задумів. В результаті виходить стандартна стеля як у всых.
Якщо ви хочете попрактикуватися в згинанні, то найкраще для початку візьміть непотрібний відрізок довжиною понад 60 сантиметрів і спробуйте його зігнути, не поламавши. Якщо це у вас вийде, то можна сміливо приступати до процесу згинання великих за розміром листів.
Якщо обрана вами конструкція містить в собі сходинки, то можна обійтися без нарізування окремих заготовок під кожну. Просто зробіть з одного боку невеликий надріз, і гіпсокартон зігнеться без особливих зусиль. Завдяки цьому можна збирати складні конструкції з мінімальної кількості заготовок.
При невеликому удосконалення цього способу можливо згинання гіпсокартону з малим радіусом. Потрібно лише зробити кілька надрізів паралельно один одному, після цього лист дуже легко зігнеться в їхній бік.
Ще одним моментом є згинання профілю, який повинен на 100 відсотків повторювати всі вигини гіпсокартону. При наявності хороших ножиць по металу ви досить швидко і без особливих зусиль досягнете від профілю необхідного вигину.
Згинання мокрим способом
Крім сухого згинання, на сьогоднішній день активно використовується також мокрий спосіб, який найкраще підходить для створення химерних арок і ніш. Цей спосіб вважається більш професійним, так як для його використання потрібні деякі навички і вміння.
Суть цього методу полягає в зволоженні однієї зі сторін гіпсокартону, завдяки чому він гнеться набагато легше, ніж сухим способом. Після того, як лист був зволожений, його кладуть і фіксують на спеціальній формі, яка є шаблоном, і залишають не кілька днів. Після висихання отриману форму можна сміливо кріпити до профілю.
Щоб забезпечити рівномірне і швидке зволоження, фахівці рекомендують пройтися по стороні гіпсокартону, яку треба зволожити, спеціальним валиком з голками, який зробить велику кількість невеликих отворів. Крім валика для цієї маніпуляції можна також використовувати звичайне шило. При роботі з вологостійкими видами гіпсокартону цей крок є обов’язковим.
Існує також і більш простий варіант мокрого способу згинання, який допоможе зробити більш прості форми для арок і вбудованих ніш. Для реалізації цього методу нам знадобляться або одна, або дві опори. На них буде укладатися, заздалегідь зволожений лист, так, щоб згинання відбувалося під його вагою, при цьому опори повинні розташовуватися таким чином, якщо ви використовуєте тільки одну, то вона повинна знаходитися посередині, якщо опори дві, то вони повинні стояти по краях листа. Потім лист або сохне, або кріпиться до профілю.
Завдяки цій статті ви з легкістю зможете зігнути гіпсокартон так, як вам потрібно, незалежно від складності конструкції.