Ланцюги до бензопил

Ланцюги до бензопил

Ланцюг – найважливіша складова ланцюгової пилки. Саме він виконує роль ріжучого елемента. Від робочих характеристик ланцюга залежить швидкість пиляння, якість результату, безпека і зручність роботи.

Якщо ви хочете, щоб ваш інструмент працював ефективно і безвідмовно, краще купувати ланцюги до бензопил хорошої якості і належним чином обслуговувати пилки (правильно та вчасно заточувати). При купівлі, дотримуйтесь рекомендацій виробника пилки. Ланцюг повинен за всіма параметрами підходити до вашої пилки та інших елементів гарнітури.

 

Поперечні та поздовжні ланцюги

Ланцюги до бензопил діляться на два типи за способом розпилу деревини: поперечні та поздовжні. Так як різниця опору матеріалу при пилянні уздовж і поперек волокон різна, то і ланки заточуються по-різному. Кут заточування ланок у поперечних ланцюгів – 25-35 градусів, а у поздовжніх – 5-15 градусів.

Ланцюговими пилами зазвичай здійснюють поперечне пиляння, тому ланцюги поперечного типу представлені в більшому асортименті. Для поздовжнього пиляння майстри-професіонали переіважно використовують циркулярні пилки, які за всіма параметрами більше підходить для цієї операції.

 

Низькопрофільні і високопрофільні

Відмінності низькопрофільних і високопрофільних ланцюгів полягають в різниці розмірів зубів і обмежувачів глибини. Низькопрофільні ланцюги мають малий зазор, а високопрофільні – великий. Високопрофільні пили цінуються професіоналами за ефективність і продуктивність. Якщо ж інструмент ви плануєте використовувати для аматорських робіт, краще купити ланцюг для бензопили низкопрофильного типу. Такі ланцюга більш безпечні в роботі.

бензопила ланцюг

 

Крок ланцюга

Крок ланцюга – це відстань між ріжучими зубами. Для точності його визначають виміром проміжку між трьома сполучними заклепками. Позначається в дюймах. Найбільш ходові варіанти – 0,325, 0,375 і 0,404.

Крок – найважливіший параметр при виборі пиляльного ланцюга. Чим він менше, тим менше продуктивність пили. Великий крок забезпечує високу продуктивність, але одночасно з цим підвищує навантаження (і на інструмент, і на оператора). Крок ланцюга повинен відповідати інструменту по потужності і параметрам крутного моменту. Дізнатися, який крок повинен бути у вашій ланцюга, можна з технічної документації до вашої бензопили.

 

Довжини ланцюга і кількість зубів

Довжина ланцюга повинна точно відповідати довжині шини. Не рекомендується використовувати ланцюг довший або коротший шини, щоб вся гарнітура не вийшла з ладу. Довжина шини вимірюється в дюймах або сантиметрах.

Деякі виробники позначають довжину ланцюга кількістю ланок. В даному випадку під ланками маються на увазі не ріжучі зуби, а сполучні ланки, які вставляються в паз шини.

Post Author: admin