Садові озера

Садові озера

Мальовничий ставок своїми руками

Вибираємо місце. Декоративний ставок повинен бути доступний з усіх боків, бажано щоб навколо нього була доріжка. Краще розташовувати ставок подалі від дерев, оскільки опале листя можуть засмічувати фильтр і викликати процеси гниття в водоймі. Крім цього переважна більшість водних рослин світлолюбові, тому надлишок тіні від дерев буде їм шкоди. Вибираючи місце, уникайте сильних перепадів рельєфу. Використання спеціальних готових форм не тільки полегшить роботу зі створення декоративної водойми, яка чудово впишеться в ландшафтний дизайн, а й забезпечить плавні природні лінії ставка.

Викопуємо яму. Коли з місцем і формою майбутнього ставка ми визначилися, можна приступати до викопування ями. Розмір ями повинен бути трохи більшим, ніж форми. Дно водойми повинно бути рівними, пологими, без сміття та каміння.

Розміщуємо форму. Для досягнення кращого результату дно можна засипати шаром піску товщиною 10-15 см. Далі за допомогою рівня строго горизонтально розміщуємо форму. Адже непомітний на цьому етапі мінімальний нахил, стане проблемою в подальшому, коли форма наповниться водою.

Наповнюємо ставок водою. Коли все готово, засипаємо простір навколо форми піском і наповнюємо її водою.

Декоруємо! Наступне завдання – маскування форми і декорування водойми. Контур можна викласти великі камені, а доріжку – дрібною галькою. Водні рослини, наприклад латаття, висаджують у контейнери і розміщують на спеціальних уступах форми. На березі поблизу ставка будуть добре рости іриси, незабудки, осока коротко волосиста, калужница болотна і ін. Все залежить від вашої фантазії і призначення водойми.

Це просто: струмки і водоспади. Технологія створення струмків і водоспадів – однакова, за винятком того, що водоспаду потрібен різкий перепадів рівнів. Мінімальна висота для створення ефектного водоспаду 1м. Найбільш привабливо виглядають водоспади з декількома перепадами, однак найнижча його сходинка повинна розташовуватися вище плеса ставка мінімум на 50 см. Для створення штучного водоспаду або струмка використовується насос, який встановлюється в ставку чи поблизу, і шланг, який маскується рослинності. При висоті водоспаду 1м мінімальна виробнича потужність насоса повинна складати 30-35 л води в хвилину.

Декоративне каміння.

Важко уявити сучасний ландшафтний дизайн без використання декоративних каменів. Дрібні камені, наприклад галька, може прикрашати доріжки, альпійську гірку або берегову лінію декоративного ставка. Великі камені найчастіше використовується як самостійний або домінуючий елемент ландшафтної композиції

Як створити композицію з натуральних каменів?

Щоб створена вами декоративна композиція дійсно стала окрасою саду і радувала око, вона повинна бути продуманою і гармонійною. Дотримуючись кілька простих правил досягти цього легко. Використовуйте камені в одній колірній гамі. Природна краса каменю в його стриманості, так кольорове розмаїття буде недоречним. Виберіть центральний камінь композиції і відштовхуйтеся від його характеристик. Віддавайте перевагу каменям з цікавою формою і багатоб текстурою. І пам’ятаєте, що композиції слід створювати тільки з сухого каменю, адже колір мокрого каменю може значно відрізнятися від сухого.

Важливо! Для оформлення водойми вибирайте плоскі округлі камені без гострих кутів. Адже теплою літній день вам захочеться не тільки споглядати природну красу каменя, але і пройтися босоніж навколо створеної вами краси. Крім каменю має бути злегка шорсткими і вологостійким.

Укладання тротуарної плитки:

1.Вибор способу укладання. Спосіб укладання залежить в першу чергу від її призначення і навантаження. Для автомобільної доріжки, наприклад в’їзду в гараж, вибираємо тип укладання на бетонному стягуванні і піщаній подушці. Пішохідній доріжці можна укладати тільки на піщаній подушці. Крім того для автомобільних доріжок потрібна товщина тротуарна плитка – від 6 см.

2. підготовка поверхні. Відзначте контури майбутньої доріжки і виберіть грунт на глибину 10 см. Для стоку води надайте невеликий нахил поверхні – всього 1 см на 1 м довжини доріжки. За допомогою ручної чи вібротрамбовки стабілізуйте основу. Якщо грунт дуже рихлий і рухливий, яму слід заглибити кілька сантиметрів і заповнити її додатковим стабілізуючим шаром. Це може камені, гравій або навіть будівельне сміття.

3. створення фільтра. На підготовлений грунт вишліть геотекстиль, який запобіжить зсув плитки і проростання коренів рослин.

4. піщаний настил. По краях доріжки паралельно зафіксуйте дві дерев’яні рейки, напрямні для розрівнювання піску. Висота рейок дорівнює висоті піщаної подушки, тобто як мінімум 3-4 см. Далі насипаємо пісок і розрівнюємо його граблями. за допомогою лінійки, кінці якої розташуйте на рейках, ідеально вирівняти піщану подушку. Після цього рейки слід обережно вийняти і засипати простір піском.

5. укладання плитки. Приступаємо до укладання плитки краю, ні в якому разі не стаючи на пісок. Пересуватися в процесі роботи можна тільки по вже викладеної плитці, підкладаючи під коліна плоску дошку. Періодично за допомогою рівня перевіряйте горизонтальність поверхні. При необхідності окремі плитки можна заглибити за допомогою гумового молотка або підсипати пісок.

6. завершення роботи. По всій поверхні доріжки рівномірно насипте дрібнозернистого піску і за допомогою щітки заповніть всі шви. Для кращого проникнення піску в щілини, можна окропити мощення водою з лінійки. Через 1-2 дня, коли пісок осяде, процедуру слід повторити. Для ідеальної поверхні ще раз утрамбуйте мощення.

Дерева і кущі

Для створення щільних живоплотів ідеально підійдуть хвойні та листяні рослини.

Хвойні рослини, такі як ялівець «Скай Рокет», туя «Брабант» або «Ізумруд», прекрасно виконують функцію живоплоту, завдяки своїй щільності та висоті. «Ізумруд» крім того можна висаджувати як самостійно, так і в складі декоративних груп. Якщо ви хочете отримати квітучий варіант природного огорожі, зупиніть свій вибір на спіреї, вейгеллі або барбарисі. Останній до того ж порадує вас своїми плодами і різноманітним забарвленням листя, а його колючки зупинять непроханих гостей. Неповторну гаму додадуть в вашу ділянку також строкато листі пухіроплідніки і бирючина. Для створення низького вічно-зеленого бордюру вам підійде самшит, який крім того часто прикрашає балкони і тераси. Граб закриє вашу ділянку від чужих очей високою щільною кулісою.

Post Author: admin