как ухаживать за газоном

Газон

Щоб отримати на своїй ділянці газон високої якості необхідно правильно за ним доглядати. Тільки в цьому випадку він буде не просто прикрашати прибудинкову територію, а й бути однією з причин вашої гордості. Використання спеціалізованої техніки значно спрощує всю процедуру догляду.

Підбір трави

Однією із запорук для створення красивого газону є правильний підбір насіння. Є цілий ряд факторів, які необхідно враховувати для отримання найкращого результату:

• Призначення. Насіння для спортивного типу газону найкраще висаджувати в місцях, де він буде досить часто експлуатуватися. Декоративний варіант підійде в тому випадку, коли для вас найбільш важливим є естетичність газону і його зовнішній вигляд. У садах найбільш популярними були універсальні суміші, які поєднують в собі кілька властивостей;
• Умови освітлення і клімат. При виборі сорту варто враховувати, в якому місці вони будуть висаджуватися. Частину насіння переважно використовувати в тіні, інші підійдуть для місць на сонці.

Якщо вам не так важливий функціонал і естетика майбутнього газону, то можна вибрати варіанти з економ серії. Варто розуміти, що дані сорти через кілька сезонів зажадають повного відновлення, так як у них дуже низькі показники витривалості.

Суміші трав для відновлення. Дані суміші використовується з метою створення найкращого ефекту для підсіву. Однак в тому випадку, коли проблема з’являється регулярно, слід шукати причини її виникнення. У деяких випадках заміна сорту дозволяє вирішити проблему, так як імовірна помилка в його виборі.

Загальний опис газонів і роботи з ними.

Газон не стрижуть коротше 2,5 см. Чим він вищий, тим стійкіше до посухи, мохів і бур’янів. Навесні і перед кожною стрижкою газон прочісують віяловими граблями, збираючи сміття. Щоб при стрижці мокра трава не налипала, нижню частину газонокосарки і леза змащують маслом. Перед стрижкою сухого газону масло змивають. Траву стрижуть в різних напрямках, інакше вона схилиться в один бік і буде виглядати плоскою. Регулярно очищають газон від листя, щоб трава під ними не загинула. Газон в тіні стрижуть вище, так як траві потрібно більше поверхні для фотосинтезу. Провітрюють газон 2-3 рази на рік, протикаючи пласт землі вилами на 10 см углиб через кожні 15 см. Поливають після стрижки, а в спеку – щовечора. Навесні удобрюють азотної підгодівлею для кращого росту і більшої щільності. Якщо в окрузі є кішки і собаки, що гуляють по вулиці без нагляду, газон огороджують невисокою сіткою або парканом. Інакше тварини можуть розкопати його.

Вертикуляція

Процедура, яка на увазі очищення газону від різних бур’янів, залишків загиблих рослин і інших, що може створювати труднощі для проникнення до кореневої системи поживних речовин і води називають вертикуляція. Дана робота вважається досить радикальним засобом очищення, тому її проводять 1-2 рази протягом року. Найбільш оптимальним часом вважається пізня осінь або рання весна.

Після проведення робіт у газону буде не дуже привабливий вигляд, що вважається нормальним явищем, оскільки потрібен якийсь час для його відновлення (зазвичай це 2-3 тижні).

Аерація

Процедура, яка включає в себе роботу з очищення газону від сміття з одночасним проведенням робіт з розпушування грунту і насиченню її повітрям називають аерацією. Під час рясних опадів дана процедура дозволяє захистити коріння рослин від загнивання. У посушливі сезони з її допомогою можна забезпечити доступ вологи до коріння. Аерація вважається більш делікатною процедурою, ніж вертикуляція. У зв’язку з цим її використання може бути проведено в будь-який час року. Проведення робіт допускається тільки на газоні, який попередньо скошений. Якщо зустрічається складний випадок, то необхідно буде провести роботу по всій ширині або довжині газону.

Посів трави

Проводити роботи по засеіванія трави слід ранньою весною в той момент, коли ви можете побачити наявність прогалин на газоні. Відновлюють склади дозволяють усунути нерівності і западини на грунті. Використання спеціальних сумішей, в складі яких міститься торф, дозволяє провести найбільш оптимальне її збагачення. Якщо дану процедуру ігнорувати, то ви можете стати заручником досить неприємних наслідків. Крім того, що в результаті освіти плішшю буде порушена естетичність і зовнішній вигляд, в цих місцях починають проростати бур’яни.
створення газону.

Щоб отримати максимально високий результат необхідно проводити засів в період, коли встановилася суха і тепла погода. Зазвичай в інструкції на упаковці присутні поради щодо вибору підходящого часу. Так само варто враховувати стан грунту, яка повинна бути нормально прогріта.

1) При виборі суміші для вашого газону в першу чергу слід враховувати його призначення. Кожен з сортів має свої особливості і призначений для використання на конкретній ділянці. Залежно від типу грунту, вологості та освітлення так само підбирається оптимальний варіант суміші.

• Підготовка землі починається з того, що застосовують гербіциди, які дозволяють звільнити її від рослинності. Дані речовини, в основі яких лежить гліфосад, дозволяють проводити засів через 3 тижні;
• Після очищення грунту проводять процедуру по її удобрення. Найкраще це робити восени або перед засеіванія.

2) Тепер слід перейти до безпосередньої підготовки грунту. Автоматична система поливу може бути встановлена ​​тільки на рівній поверхні грунту.

3) За 7-10 днів до початку посіву слід провести перекопування грунту за допомогою культиватора або лопати. Глибина копання близько 20 сантиметрів. За допомогою граблів виробляють її вирівнювання. Так само слід видаляти з грунту камені і інші сторонні предмети. Порожнечі, що утворилися слід вирівнювати. Після цього грунт утрамбовують і роблять додаткове очищення від каменів. 3-4 кілограм насіння буде достатньо для того, щоб засіяти 100 квадратних метрів газону.

4) Тепер можна приступати до безпосереднього засіву. Верхній шар землі вирівнюють до тих пора, поки він не стане дрібнозернистим. Насіння в коробках слід ретельно перемішати, а при необхідності додати засіб, що захищає від шкідників. Половину насіння сіють уздовж газону, а половину поперек – це дає можливість отримати рівномірний засів. Велику щільність засіву слід забезпечувати по краях газону. Далі їх присипають невеликим земляним шаром і вирівнюють за допомогою грабель.

Весняний догляд за газоном

Доглядати за газонної травою, що росте перед будинком, починають вже ранньою весною.

Технологія досить проста. Як тільки розтане сніг і верхній шар грунту підсохне, спеціальними граблями-аератори видаліть дерен і приберіть сміття. Потім підгодуйте землю азотовмісним мінеральним добривом за інструкцією на упаковці (про добриво – читайте нижче). При наступних підгодівлі ближче до літа використовуйте суміші, що містять фосфор і калій. Якщо на газоні є жовті плями, підсійте трав’яну суміш на пошкоджені ділянки. На ділянках, де газон зник видаліть всі рослини, розріхліть землю, висійте насіння і полийте. Поріділу траву низько скосите, розріхліть верхній шар землі і рівномірно підсійте «газонні» насіння, зменшивши їх кількість вполовину від звичайного. Після цього замульчируйте газон шаром торфопісчаноі суміші (1: 1) в 0,5-1 см і рясно полийте.

Коли трава виросте до 8-10 см у висоту, проведіть першу стрижку газону до висоти 5-6 см. Приблизно через 2 тижні зробіть повторну стрижку до 3-4 см у висоту. Протягом весни подстригайте газон 1 раз в 2 тижні. А далі переходите на літній режим, стрижка – раз в 2,5 тижні.

Добрива для газону

Чому потрібно застосовувати добрива? Застосування добрив дозволяє збагатити грунт необхідними мінеральними речовинами. Трава на добре удобреному газоні помітно краще виглядає, рівномірно відростає після сінокосів, має насичений колір і краще захищена від хвороб. Крім того добрива підвищують стійкість рослин до посухи та заморозків.

Які добрива вибирати?

Найчастіше використовують добрива, що містять всі необхідні макро – і мікроелементи у відповідних пропорціях. Однак іноді може виникнути необхідність в певному мікро – або мікроелементі. У такому випадку рекомендується використовувати добрива, що містять одну або кілька поживних речовин. Наприклад, піщані ґрунти вимагають більше калію, а азотні добрива використовують для стимулювання росту трави. Новинка останніх років – екологічні добрива, що містять кілька менше поживних речовин, але значно корисніше для грунтів.

Коли і як часто застосовувати добрива?

Кращий результат гарантований, якщо застосовувати добрива ранньою весною. Часто комплексні добрива змішують з насінням під час посіву. Популярні останнім часом грануляти використовують 3-4 рази на рік.

Добрива тривалої дії. Через місяць після підживлення гранул добрива вимивається весь азот і більшість калію. У цих умовах рослини не встигають отримати, а головне засвоїти отримані поживні речовини. Цю проблему вирішують так звані добрива тривалої дії, які вивільняють складові добрива невеликими дозами протягом тривалого періоду.

Як діють добрива тривалої дії

• За рахунок подовження терміну вивільнення самого азоту. Таке добриво буде ефективно працювати близько 3-х місяців, а втратити поживних речовин зведені до мінімуму. Часто його називають «добриво 100 днів».
• Покриття гранул добрив спеціальною оболонкою. Оболонка, що покриває кожну гранулу, дозволяє поживним речовинам поступово потрапляти в грунт. Швидкість вивільнення добрив залежить від температури і вологості грунту. У період інтенсивного росту, при теплі дні і інтенсивному зростанні, інтенсивному поливу, рослини будуть отримувати більшу порцію поживних речовин. Саме тому ця технологія вважається на сьогодні більш інноваційної.

Скошування

Залишати газон тривалий час без покосу не допускається. Це одне з основних правил догляду. В результаті регулярного виконання цих робіт ви забезпечите надійний захист і красивий вид вашої ділянки. Навесні, коли висота трави досягає 4-5 сантиметрів, проводять перше скошування. Подальші роботи в момент активного росту повинні виконуватися не рідше 1 разу на тиждень. Якщо стоїть посушлива погода, то процедуру можна проводити не так часто. З початку жовтня роботу з скошування трави припиняють до наступного року.

Висота покосу газону залежить від його виду і віку:

• Молодий газон (перший раз скошуємо не більше однієї третини висоти стебла)
• декоративний газон (рекомендується косити коротко, висотою приблизно від 2 до 3,5 см.)
• газони для повсякденного використання (скошують на рівні 3,5 5 см.)

Якщо у вас є власний газон або необхідність в косінні трави, то виникає питання підбору правильного інструменту для цих цілей. Зараз на ринку представлений широкий вибір різної продукції.

Коса і бензиновий тріммер – стануть ідеальним рішенням для невеликих ділянок або поверхнях, куди просто неможливо підібратися за допомогою більш габаритних засобів. Вони можуть застосовуватися на похилих ділянках, де з-за міркувань безпеки косарки не рекомендується використовувати.

Тример – ідеальне рішення для того, щоб скосити велику кількість бур’янів або дикорослих рослин. Залежно від площі вашої ділянки варто вибирати потужність пристрою. Для підрізання газонів або косовиці їх довгих країв краще взяти малі тримери, потужність яких від 200 Вт. Для великих територій слід підбирати більш потужні пристрої від-350 Вт. Якщо площа дуже велика, слід звернути увагу на моделі з потужністю 600 Вт і вище.

Ножиці – це ручний інструмент, який можна застосовувати на грядках або терасах. Сьогодні можна купити практично будь-яку модель, яка відповідає вашим вимогам. Деякі оснащені спеціальними запобіжниками, у інших присутні подовжені ручки. Для невеликих поверхонь можна взяти акумуляторні ножиці, які непогано справляються зі своїм завданням. Перевага цього інструмента – максимально точні зрізи, що зберігає пагони.

Як вибрати косарку?

Зараз на ринку представлені такі види косарок:

• З функцією подрібнення – після скошування, трава потрапляє в потік повітря, який відправляє її в відсік з ножами. Вони подрібнюють траву на невеликі шматочки і викидають на газон. В результаті ви отримуєте компост для своєї ділянки;
• Ручні косарки – користується високою популярністю, принцип роботи заснований на великій швидкості обертання лез;
• Барабанні косилки – працює за принципом ножиць, що дозволяє забезпечити досить чистий і гладкий покіс. Так само може зрізати траву невеликої висоти. При наявності декоративного газону стане ідеальним варіантом.

Електричні і ручні косарки.

Використання ручних косарок практично не відрізняється від скошування за допомогою ножиць. В результаті ви отримаєте чистий покіс, і уникнете можливе пожовтіння трави. Головний недолік – це обов’язково використання фізичної сили, відповідно при наявності ділянки великої площі даний варіант відпадає. Електрична косарка може виступати в якості непоганий альтернативи для ручного інструменту. При виборі в першу чергу варто звертати увагу на потужність пристрою. Додатково слід врахувати обсяг кошика, ширину покосу, час роботи і інші чинники. Обсяг оброблюваної поверхні безпосередньо залежатиме від потужності пристрою. Єдиним недоліком вважається наявність джерела напруги.

Косарки з приводом і ручні бензинові косарки. Даний вид техніки вважається одним з найпродуктивніших по догляду за газоном. Їх застосовують для того, щоб скосити траву на максимально великих ділянках. Вони мають гарну мобільністю і швидкістю роботи. Серед недоліків можна виділити необхідність в ретельному обслуговуванні пристроїв і заміни витратних матеріалів. У продажу є бензинові косарки ручного виду і самохідні, обладнані спеціальним приводом. Більшість моделей мають додаткові функції, які спрощують роботу.
Якщо ви вибрали косарку, у якій присутня додаткова функція з подрібнення трави, слід проводити процедуру косіння дещо частіше. Це необхідно для того, щоб запобігти занадто швидке зростання трави. При наявності на газоні великої кількості подрібненої трави, вона не зможе отримати нормальний доступ до кисню, що є однією з причин загнивання рослин.

Покос газону – це одна з важливих процедур по догляду за ним. В результаті ви зможете забезпечити надійну естетику і продовжити його життя.

Доглянутий газон може прикрасити будь-яку ділянку. Навіть невеликий газон виглядає вражаюче. Але щоб він радував зеленню і виглядав охайно, потрібно за ним доглядати так, як описано в статті.

Post Author: admin