Рекуператор

Рекуператори

У більшості випадків, домашній мікроклімат підтримується за допомогою калориферів і кондиціонерів. Однак, це далеко не найекономычныший варіант. Сьогодні в світі набирає популярності альтернативний варіант, який поки що недостатньо ще поширений в нашій країні. Це припливно-витяжна вентиляція з рекуперацією тепла.

Походження слова «Рекуперація» йде з латині і означає «повернення витраченого». Принцип дії: рекуператор тепла частково повертає в припливно-витяжну установку теплову енергію з витяжного потоку і передає її в припливний потік повітря. Як результат, тепло повертається до вас у будинок, а не даремно викидається на вулицю.

 

Навіщо потрібні рекуператори?

Рекуператор дає можливість вентилювати з комфортом приміщення, зменшуючи температурні різниці між приточними і витяжними потоками. Особливо актуально це в холодну пору, коли надходить з вулиці морозне повітря, яке може стати причиною простудних захворювань. Завдяки використанню пристрою, в приміщення йде свіже повітря із середньою температурою між зовнішньою і кімнатної, як результат, здійснюється провітрювання, безпечне для здоров’я.

Крім того, рекуператори дуже економічні пристрої. Для охолодження або підігріву повітря, конвектора і кондиціонери споживають електроенергію. Після підігріву або охолодження повітря до потрібної температури, воно просто виводиться з витяжного каналу в зовнішнє середовище. Таким чином, теплова енергія викидається на вітер, відповідно і втрачаються гроші, витрачені на її підігрів або охолодження. Рекуператор працює так, що охолодження або прогрівання припливного повітря здійснюється шляхом природного теплообміну, без допомоги електроенергії.

Post Author: admin