Для чого обслуговувати кондиціонер?

Щасливі власники кондиціонерів не раз чули про те, що кондиціонер необхідно обслуговувати. В сервісних інструкціях виробники окремо підкреслюють інформацію про відмову від гарантійних зобов’язань при відсутності належного технічного обслуговування. Якщо вас цікавлять кондиціонери рівне з їх подальшим якісним обслуговуванням, то рекомендуємо звернутися до компанії “Рівне Комфорт”.

Що ж це за звір такий? І як може власник забезпечити обладнанню цю послугу?

Багато вже здогадалися, що просто почистити і навіть помити фільтри буде недостатньо. Це можна порівняти з тим, що автомобіліст буде регулярно заправляти і мити свою улюблену машину і вважати, що цього достатньо для її безперебійної роботи. Але чомусь автолюбителі регулярно віддають свого залізного коня в автосервіс для планового ТО. Ситуація з кондиціонером тотожна. Він вимагає регулярного планового обслуговування спеціально навченими людьми.

Що включає в себе сервіс кондиціонера:

  • Очищення фільтрів і лопатей вентиляторів;
  • Перевірка режимів роботи з вимірами відповідності температурних режимів заданим параметрам;
  • Чищення і миття (при необхідності) теплообмінників внутрішнього і зовнішнього блоків;
  • Відновлення пластин теплообмінника за допомогою металевої гребінки;
  • Заміри тиску холодоагенту в системі;
  • Дозаправка кондиціонера фреоном до норми;
  • Промивання системи видалення конденсату;
  • Протягування всіх гвинтових з’єднань;
  • Заміри електричних параметрів роботи.

 

Для чого потрібно регулярно обслуговувати кондиціонер?

Навколишнє середовище забруднює кондиціонер. Пил, кіптява, тополиний пух, сажа від автомобільних вихлопів – все це осідає не тільки на фільтрах, а й на теплообмінниках, корпусі і накопичується в системі зливу конденсату. Кондиціонер немов покривається шубою, через що починає перегріватися, працює в екстремальних умовах і може вийти з ладу.

При роботі навіть в нормальному стані постійно присутня вібрація. Від цього навантаження з часом розхитуються системні з’єднання, відбувається природний витік фреону. Втрати до 10% холодоагенту в системі за рік – це нормальне явище. Вони практично ніяк не впливають на роботу кондиціонера. Але якщо це триває 2-3 роки, може статися непоправне.

Деякі незначні поломки можуть не відразу проявляти себе в експлуатації. Наприклад, тріщина теплообмінника може бути не помітна тривалий час, але обов’язково рано чи пізно призведе до виходу з ладу компресора. А це головна деталь в кондиціонері, як двигун в автомобілі. Ремонт в цьому випадку обійдеться значно дорожче, ніж витрати на щорічне сервісне обслуговування.

Post Author: admin