Типи підвісних стель

Підвісні стелі існують різних типів. Загальним для різних конструкцій є те, що на стелі кріпляться на направляючі, які є каркасом майбутньої стелі. Найчастіше, основою служить металопрофіль, але іноді можуть використовуватися і дерев’яні рейки. До направляючих кріпиться матеріал обробки. Завдяки такій конструкції між стелею і оздоблювальним матеріалом з’являється порожній простір, яке можна заповнювати утеплювачем, шумоізоляцією, ховати туди комунікації, закладати світильники, кондиціонери, фанкойли і багато-багато іншого.

Підвісні стелі бувають 2-х видів – прохідні і непрохідні. Перші від других відрізняються тим, що в будь-який момент їх можна відкрити (вийняти, розібрати) і отримати доступ до комунікацій, які там приховані. Це, наприклад, стеля Армстронг. Такий варіант підійде, якщо необхідно періодично проводити ремонт / сервісне обслуговування приладів і комунікацій, які там зашиті або перевірку пожежної безпеки, охоронної системи. Прикладом непрохідних конструкцій може служити стеля з гіпсокартону. Щоб отримати доступ над нею, необхідно повністю розшивати все полотно стелі.

Підвісні стелі встановлюються в таких випадках:

  • Крива стеля. Якщо перекриття досить криве, то для виправлення необхідно наносити величезний шар шпаклівки, який буде недовговічним, а також роботи досить дорогими.
    Утеплення. Якщо приміщення необхідно утеплити, можна використовувати підвісну стелю, а в простір між ним і стелею розмістити утеплювач.
  • Звукоізоляція. Аналогічна ситуація, до описаної вище. Тільки замість утеплювача або на додаток до утеплювача укладається шар звукоізоляції.
  • Треба приховати комунікації. Якщо прокласти комунікації немає іншого способу, а тільки по стелі, то часто буває необхідно приховати їх. Для реалізації цього завдання відмінно підійде підвісна стеля.
  • Замовник хоче складну геометричну стелю. Дво- і трирівневі стелі, з дизайнерськими вставками і іншим також вимагають використання підвісної стелі.

Post Author: admin