жорсткість матраца

Як правильно підібрати жорсткість матраца?

Чотири сторіччя тому люди набивали матраци соломою, і це була вершина комфорту. Сьогодні покупці вільні обирати не лише наповнювач, а й жорсткість матраца. Чим відрізняється м’який матрац від жорсткого і чому немає ідеального варіанту, читайте в нашій статті.

Жорсткість – це здатність матраца тримати форму під вагою людини. Якщо лягти на м’який матрац, то тіло в нього ніби провалюється. Жорсткий ледве прогинається.

З радянських часів існує міф, що для спини корисно спати на твердому. Як варіант, постелити тонку ковдру на підлогу, яка і замінить ліжко. Фахівці дотримуються іншої думки. Розповідаємо чому.

Коли ми стоїмо чи сидимо, наш хребет має природні вигини. Вони потрібні, щоб підтримувати тіло в правильному положенні та мінімізувати навантаження під час ходьби чи бігу. Коли ми лежимо, хребет має бути прямим. При цьому неважливо, як людина вважає за краще спати: на боці, спині чи животі. Що це дає:

  • м’язи спини розслаблюються;
  • знижується навантаження на хребет;
  • кров нормально циркулює по тілу, оскільки хребет не викривлений.

В результаті людина почувається відпочившою після сну, немає болю в області спини та шиї. За положення хребта під час сну відповідає жорсткість матраца. Правильно підібраний виріб, рівномірно прогинається під вагою сплячої людини: більше в зоні стегон і плечового відділу, менше — в поперековому.

Якщо вибрати дуже жорсткий виріб, хребет злегка вигинається у формі дуги. Поперековий відділ ніби висить у повітрі – м’язи намагаються утримати тіло в правильному положенні і напружуються. Це призводить до болю в спині вранці.

На м’якому матраці хребет провалюється – виходить ефект гамака. Неправильне становище тіла не дає м’язам розслабитися, а людині відчути себе відпочившої зранку.

Ступені жорсткості матраців

Загальноприйнятого маркування немає. Але згідно з ГОСТом, ортопедичні матраци можуть бути:

  • м’якими – розрахований на людей вагою до 60 кг;
  • середньої жорсткості – розрахований на людину вагою 60-90 кг;
  • підвищеної жорсткості – розрахований на людину вагою понад 90 кг.

Повторимося, що це параметри діють для ортопедичних виробів. Тому при виготовленні стандартних моделей, виробники часто розширюють лінійку. У магазинах можна зустріти, наприклад, матрац із жорсткістю нижче середнього.

Від чого залежить жорсткість матраца

Від двох параметрів:

  • пружин (їх кількості, товщини, розмірів та металу, з якого вони виготовлені);
  • наповнювач. У деяких моделях за жорсткість може відповідати лише наповнювач, наприклад латекс або меморікс.

Склад м’якого та жорсткого матраців може бути однаковим. Наприклад, в обох моделях основа — пружини, є кокосова койра та екопена. Ступінь жорсткості залежатиме від кількості пружин, товщини кокосового шару. Тобто не можна однозначно сказати: у цій моделі стоять пружини, отже, спальне місце буде твердим. Тому важливо звертати увагу на маркування та інші параметри.

Як вибрати матрац за жорсткістю та вагою людини

Фахівці кажуть: жорсткість – суб’єктивний параметр. Комусь сон на матраці підвищеної жорсткості здасться блаженством, а когось змусить іти в магазин, хоча модель та сама. На що орієнтуватися під час виборів?

  • Правило 1. Полежіть на матраці. В ідеалі на виробі треба провести кілька ночей. Тільки так можна зрозуміти, підходить він вам чи ні. В умовах магазину це зробити неможливо. Навіщо тоді лежати? Навіть 1-2 хвилини на вибраному матраці допоможуть зрозуміти, наскільки зручний, наприклад, латексний наповнювач або екопена.
  • Правило 2. Орієнтуйтеся на вагу людини, яка спатиме на ліжку. Чим вага більша, тим жорсткішим має бути спальне місце. Золотим стандартом для людей середнього зросту та ваги вважають середньожорсткі моделі.
  • Правило 3. Орієнтуйтесь на вік. Літнім людям зазвичай рекомендують м’які моделі, дітям жорсткі.

таблиця жорсткості матрацу

У продажу є двосторонні матраци з різним ступенем жорсткості. Якщо виріб здається твердим і незручним, його можна перевернути і спати на м’якішій поверхні.

Post Author: admin