Облаштування винного погрібу

Винний погріб ми можемо прикрасити в різних стилях. Ми можемо використовувати дерев’яні, керамічні або металеві стелажі для цієї мети. Як ми можемо зберігати в них вино? Винний погріб – мрія не одного знавця цього лікеру. Винний погріб, щоб бути придатним для зберігання вина, повинен відповідати кільком умовам. У підвалі повинен панувати адекватний мікроклімат, щоб вино добре визріло і не зіпсувалося. Також важлива система полиць, на яких ми будемо зберігати вино.

Умови зберігання вина

Якщо ви хочете створити відповідні умови для зберігання вина в підвалі, майте на увазі кілька принципових моментів. Вино має зберігатися в лежачому положенні. Все для того, щоб пробка весь час була просякнута вином. Це повинно запобігти його висиханню, що, по суті, може призвести до потрапляння повітря. Все для того, щоб пробка весь час була просякнута вином.

Температура також важлива. У підвалі температура може коливатися. Давайте згадаємо, що білі вина віддають перевагу більш холодній температурі зберігання, а червоні-більш високій. Оптимальна температура для витримки вина становить близько 12-14 градусів за Цельсієм. Якщо коливання температури занадто високі – ми не будемо тримати її постійною – тоді вино зіпсується.

Вологість повітря також важлива. Вина не люблять занадто сухі приміщення, так як це призводить до висихання пробки.

Місце, яке ми виберемо для установки винних стелажів, має бути позбавлене денного світла. Повна темрява найкраще служить зберіганню вина.

Винні стелажі

Для зберігання вина найчастіше використовуються стелажі з металу або дерева. Вони є найбільш популярними і можуть бути оснащені набором ящиків. Таким чином, в одному ящику ми помістимо тільки кілька пляшок.

Цікавим рішенням також є кесони, призначені для укладання декількох або дюжини пляшок. Вони забезпечують вільний потік повітря, і їх кількість ми можемо адаптувати до розміру кімнати.

Інший, менш популярний матеріал, з якого виготовляють винні стелажі, – це цегла. Кераміка має багато переваг, які любителі вина також використовують. Перш за все, глина, з якої зроблено цеглу, регулює вологість повітря – вона швидко захоплює і вбирає вологу. Крім того, облаштування винного погрібу за допомогою керамічних стелажів виглядає дуже естетично і унікально. Завдяки пластичності глини ми також можемо створювати химерні форми полиць.

Цегляна винна шафа

Ми можемо зробити винну шафу таким чином, щоб вона відповідала кількості пляшок, які ми збираємося зберігати, або підібрати розмір відповідно до розміру підвалу. Якщо у нас недостатньо місця, ми можемо виготовити, наприклад, книжкову шафу на 3 пляшки. Інша ідея – полиці для 6 пляшок. Своїм зовнішнім виглядом вони нагадують стільники, де кожна пляшка має своє місце. Якщо у нас багато місця і ми хочемо створити справжній виноградник, ми можемо створити полиці на 8 або 9 пляшок і більше.

Порядок укладання

При облаштуванні винного погрібу також слід пам’ятати про порядок, в якому повинні бути розставлені пляшки. Добре укладати їх таким чином, щоб пляшки не переміщалися з місця на місце. Якщо у вашій колекції є вина, які вимагають тривалого вилежування, найкраще розташувати їх подалі від входу.

Post Author: admin