Високою популярністю в будівництві користується сітка Рабиця. Свою назву вона отримала на честь прізвища свого винахідника, який в кінці 70-хх років 19-го століття запатентував верстат, який був призначений для виготовлення цієї сітки. Хоча в патенті було представлено зображення звичайної сітки з тканини. Інші дані говорять про те, що дану сітку винайшов в середині 40-х років 19-го століття Ч. Бернард, але в той час вона була шестигранною. На початку 70-х років 19-го століття на території США в документах міститься перша згадка цієї сітки.
Про паркани з рабиці
Використання сітки-рабиці підійде практично для будь-якої мети. Матеріал відрізняється своєю практичністю і універсальністю. Його можна застосовувати в побутових або будівельних цілях. Для різних територій сітка може бути використана в якості захисного матеріалу. Так само її застосовують для огородження худоби або птиці.
Вся продукція відповідає вимогам і правилам. Для виробництва рабиці використовуються тільки матеріали високої міцності, які проходять ретельну перевірку на заводах-виробниках. Даний контроль дозволяє клієнту впевнено застосовувати її практично для будь-яких цілей. Пошкодити цей матеріал досить складно, якщо він має хорошу якість. Звичайними щипцями або ножицями відрізати сітку не вийде, для цього вам знадобляться спеціальні кусачки.
Щоб захистити територію, рабиця є вигідним і зручним матеріалом. Зазвичай вона служить ідеальною альтернативою звичайним дошкам. Вартість сітки буде нижче, але з її допомогою ви створите необхідну циркуляцію повітря, а на ділянці не буде утворена тінь.
Особливості рабиці
Для виготовлення цього матеріалу використовують спеціальний сталевий дріт, який виготовляють із низьковуглецевих типів сталі. Попередньо такий дріт проходить процедуру оцинкування. Однію з переваг цього методу є додатковий захист від корозії. Щоб створити захист, матеріал нагрівають до певної температури і покривають шаром цинку. На один квадратний метр витрачатися близько 70 грам цинку.
Весь процес виробництва повністю автоматизований. Далі проводиться процедура, в ході якої дріт перекручують під прямим кутом. Наявність заломів або пропусків в даному випадку неприпустимо. Щоб повністю виключити можливість отримання травми, кінці у сітки загинають. Таким чином, якщо ви помітили загнуті кінчики, то можете судити про високу якість матеріалу. Помітивши, що у сітки кінці гострі і стирчать з неї, можна зробити висновок, що вона виготовлена напівавтоматизованого методом. Такий метод вимагає великих фінансових вкладень, що призводить до підвищення вартості самої продукції. При цьому якість товару не буде відповідати ГОСТу.
Плоскими витками виконують скручування конструкційних елементів в спеціальні спіралі. В результаті сітка стає легкою і міцною, що дозволяє їй максимально відповідати всім встановленим вимогам. Навіть при великих розмірах комірок, продукція буде надійно виконувати свої функції, і служити якісним загородженням. Більшої міцності можна домогтися, використовуючи сітку з меншими розмірами комірок. Зазвичай сітку з невеликими комірками широко використовують для армування різних поверхонь.
При цьому найпопулярнішою сферою застосування рабиці залишається створення різних огорож. Сьогодні її можна зустріти на дачних ділянках, городах, футбольних і баскетбольних майданчиках і ще в багатьох місцях. Паркан непогано вписується в будь-яку місцевість, а якщо у комірок великі розміри, то пропадає відчуття, що ви перебуваєте за якимось бар’єром.
Для установки використовується методика, коли кінець щільно кріплять до стовпів, а рулон з полотном натягують і закріплюють за допомогою дротів. Щоб підсилити конструкцію, зробивши її набагато міцніше, застосовують спеціальні рамки з металу, до яких приварюють сітчасте полотно.
Розрахунок паркану з рабиці
Сітка-рабиця – зручний і вигідний спосіб огородження території. У деяких випадках, він кращий, ніж з використанням дошок. Він довговічний, відносно дешевий, не дає тіні і не заважає циркуляції повітря.
Необхідну довжину сітки можна обчислити, натягнувши по периметру майбутнього паркану мотузку і заміривши її. Або ж використайте для цього рулетку. Пам’ятайте, сітку краще брати з запасом, щоб при натягу зустрічні краї перекривали одне одного приблизно на 20-30 см.
В якості опор можна використати стовпи (рекомендовані розміри – 15-20 см в діаметрі і близько 2,5-3 м заввишки). Щоб не гнили, слід покрити їх захисною фарбою, а ту частину, що буде під землею, обернути щільним поліетиленом.
Перед встановленням паркану потрібно підготувати місце: прибрати, якщо є, стару огорожу, підрізати звисаючі гілки. Вирити ями під стовпи глибиною близько 80 см на відстані 3 м одна від одної (меншу відстань зробити лише на місці хвіртки). На дно ям насипати пісок, утрамбувати його. Встановити стовпи і засипати ями спочатку битою цеглою, потім залити бетоном.
Натяг сітки слід почати з однієї з кутових опор. До кожного стовпа прикріпити її кріпильними елементами (дріт, цвяхи, дюбелі, гаки) з відстанню між ними 50 см. На верхівки стовпів для захисту від вологи надіти спеціальні заглушки.
Переваги сітки-рабиці
На відміну від металевих виробів, рабиця захищена від корозії, завдяки спеціальній обробці цинком. Якщо звичайна металева огорожа після перших опадів починає покриватися корозією, то рабиця прослужить вам довгі роки без проблем. В середньому сітка може прослужити вам протягом 10 і більше років.
В агресивному середовищі термін служби може бути трохи нижче. До групи ризику можна віднести території поблизу моря, де в складі повітря міститься велика кількість йоду і вологи. При експлуатації сітки в вольєрах з тваринами, сподіватися на тривалий термін служби так само не варто.
Придбати сітку-рабицю в Хмельницькому можна у компаній-партнерів нашого сайту. За деталями звертайтеся за вказаними контактами.