Види радіаторів опалення

Як вибрати радіатор опалення?

Якщо ви не знаєте, який радіатор вибрати, в сьогоднішній статті ми гранично просто пояснимо, які бувають радіатори, і як вибрати радіатор непрофесіоналові.

Які бувають радіатори?

Сталеві – вони швидко нагріваються, але точно так само швидко холонуть. Це означає що у них велика теплопродімость, а відповідно тепловіддача. Вони будуть хорошим варіантом для окремих систем опалення з невеликим тиском.

Переваги сталевих радіаторів

• Фіксований розміри
• Висока тепловіддача
• Для невеликих приватних будинків

Алюмінієві – дуже легкі конструкції, також з високими показниками теплопровідності і тепловіддачі.

Переваги алюмінієвих радіаторів

• Секційні
• Висока тепловіддача
• Для приватних будинків і багатоквартирних будинків

Біметалічні – прекрасне рішення для багатоквартирних будинків, в силу того, що витримують високий тиск в системах опалення. Зроблені з алюмінію і сталі.

Переваги біметалевих радіаторів

• Секційні
• Великий термін експлуатації
• Для багатоквартирних будинків

Як визначити необхідну кількість секцій?

1. Обчисліть площу приміщення
2. На обігрів 1м2 необхідно 100 Вт теплової енергії
3. Теплова потужність секції вказана в параметрах на нашому сайті

Проведемо розрахунок. Наприклад для 60м2:
60м2 * 100Вт = 6000 Вт = 6кВт
6кВт / 170Вт = 36 секцій

Таким чином, для опалення приміщення площею 60м2 вам необхідно вибирати радіатор сукупно в 36 секцій.

Біметалічні радіатори опалення

На сьогоднішній час бурхливого технічного прогресу, асортимент радіаторів опалення настільки великий, що дозволить вибрати варіант з необхідними експлуатаційними властивостями навіть самому вимогливому клієнтові. Матеріал їх виготовлення – алюміній, сталь або чавун.

Біметалічні радіатори опалення роблять з 2 металів – сталі та алюмінію. Використання цих металів в правильному поєднанні дозволяє виявляти кращі їх властивості. Сталь досить стійка до корозії, маючи гарну механічну міцність. Алюміній радіаторів надає високу теплопровідність у поєднанні з невеликою тепловою інерцією (швидко починає віддавати тепло).
Біметалічні і алюмінієві радіатори досить непросто відрізнити зовні, зате це просто зробити за різницею у вазі: алюмінієві вироби в півтора рази легше. Але в багатоповерхових будинках, яким притаманне високий тиск в поєднанні з агресивною хімічною середовищем теплоносія, найкраще використовувати саме біметалічні радіатори опалення. Гідравлічний тиск, яке здатний витримати цей вид радіаторів, досягає ста атмосфер.

Види біметалевих радіаторів

Виготовляють біметалічні батареї двома методами:

1. У першому варіанті спочатку виготовляють сталевий каркас з горизонтальних і вертикальних труб, а потім зверху під тиском заливається алюміній. У таких конструкціях контакт теплоносія і алюмінію виключений.

2. У другому варіанті (підлозі біметалічні радіатори) – сталевими є лише вертикальні канали.
Крім цього, біметалічні радіатори підрозділяються на секційні і монолітні. Особливість монолітних батарей – їх не можна розбирати, додавати або прибирати секції (в секційних можна). Ціна монолітних трохи вище.

Як правильно вибрати радіатори?

Найважливіше в процесі покупки радіатора опалення – тепловий розрахунок. Його роблять, щоб визначити кількість секцій, потрібних для опалення приміщення певної площі. Приблизно, для утепленого приміщення, потрібно двісті ват теплової енергії на один квадратний метр площі. Що стосується середньої потужності 1 секції біметалічного радіатора – вона становить 160-200 ват.

У біметалевих радіаторів розміри секцій ідентичні виготовляється з інших металів. Аналогічно з відстанню між осями верхнього і нижнього колекторів – воно буває стандартним 350 і 500 міліметрів і нестандартним.

У нашому магазині з кращими цінами по Україні представлений широкий вибір біметалічних радіаторів для опалення в різних розмірах: стандартні і з нестандартним міжосьовим відстанню (200-800 міліметрів). Що стосується глибини секції, то вона коливається від сімдесяти до ста міліметрів. Для приміщень, в яких присутні закруглені стіни, деякими виробниками пропонуються дугоподібні радіатори.

Фарбуються радіатори в основному в класичний білий колір з використанням порошкової фарби, яка стійка до термічної дії.

Ну, а підібравши хороші радіатори, щоб ще ефективніше і економніше обігрівати будинок, необхідно його якісно утеплити.  Один з найкращих варіантів – утеплення пінополіуретаном, детальніше тут: ппу львів.

 

Post Author: admin