Жива огорожа на приватній ділянці

Цегляні огорожі і глухі стіни будинку можуть виглядати похмуро. У такому випадку їх можна без особливих витрат перетворити в оригінальний елемент заміського декору власними силами. Половину однієї глухої стіни спробуйте прикрасити кучерявими рослинами, наприклад диким виноградом або актинідією. Якщо спустити з даху довгі шматки дроту і закріпити їх, то рослини швидко обплетуть стіну, забираючись по дроті, як по шпалерах.

Для іншої половини може підійти піднесена клумба: потрібно зробити земляний вал висотою близько 0,5 м і довжиною приблизно 3 м. На його гребені упереміш посадити кущі різних сортів троянд. Трохи вище повісити кашпо з яскравими сортами петуній – по висхідній лінії, на рівній відстані один від одного. На вулиці вони цвітуть все літо.

Перш ніж робити підняту тумбу, продумайте, чи підійде ця ділянка для ваших сортів троянд. Вона може виявитися дуже темною або вологою за рахунок сусідства з цегляною кладкою або брусом.

Крім того на стіну можна змонтувати декоративний навіс, під який встановити лавочку. Вийде міні-альтанка, з якої відкривається прекрасний вид на доглянутий сад. Нудні стіни буквально оживають, було б бажання з ними попрацювати!

Post Author: admin