Коліматорні приціли

Коліматорні приціли

Історія появи коліматорних прицілів почалася понад сто років тому. Спочатку їх створювали для військових цілей – використовували у зенітних установках, авіаційній сфері, мінометах, протитанковій артилерії. Сьогодні коліматорні приціли переважно використовуються у військовій сфері, а також мисливцями та спортсменами.

 

Принцип роботи

Концепція цих приладів була запатентована в далекому 1900 році. Основний елемент тогочасного прицілу – спеціальне скло-рефлектор, куди проектувалася світлова прицільна точка. Цю точку із природного світла акумулювала лінза особливої ​​конструкції. Ідея була інноваційною та значно випередила свій час. На жаль, були у цієї ідеї і суттєві недоліки – все сильно залежало від якості освітлення. У сутінках чи похмурий день, такі приціли були, по суті, безкорисні.

Все змінилося через багато десятиліть, в 1974 р., коли в конструкцію прицілу, шведськими інженерами був доданий світлодіод, завдяки світлу якого, формувалася прицільна марка. З цього моменту стартувала ера сильного розвитку коліматорів, тому що тепер вони могли працювати незалежно від освітлення.

 

Плюси коліматорів

  • Виділимо основні переваги коліматорних прицілів:
  • Підвищення у 2-3 рази швидкості прицілювання (порівняно зі звичайними прицілами, що включають цілик та мушку).
  • Підвищення точності прицілювання, оскільки нівелюються обмеження глибини різкості ока людини.
  • Дуже маленький ефект паралаксу, дає можливість швидко наводити на ціль зброю, не витрачаючи час на поєднання ока з прицілом, а також правильний упор прикладу в плече.
  • При застосуванні коліматора, поле зору істотно ширше, ніж при використанні оптики. Стрілку не потрібно закривати одне око, відповідно, він сприймає в неспотвореному контексті весь навколишній простір своїм периферійним зором.
  • Конструкція коліматорів постійно розвивається і вдосконалюється. Сьогодні створюються нові моделі, які ефективно функціонують у збільшеному діапазоні дистанцій та замінюють собою загінну оптику. Деякі виробники представили приціли коліматора, які оснащені функціоналом приладу нічного бачення. Завдяки цьому тепловізійний модуль, що вбудовується в них, показує на прицільну лінзу термоградієнтне зображення, що дозволяє бачити об’єкт, який виділяє тепло в повній темряві.

 

Post Author: admin