Світлодіодні лампи

У всіх розвинених країнах світлодіоди активно використовуються для організації побутового, вуличного і промислового освітлення. В нашу країну енергозберігаючі технології прийшли не так давно. Перехідним етапом стало використання люмінесцентних ламп. Технологія їх виробництва має на увазі використання ртуті, внаслідок чого такі лампи не можна викидати у звичайний спосіб. Говорити про недоліки ламп розжарювання і зовсім не доводиться. Обмежена потужність, значне тепловиділення, короткий термін служби, крихкість – і це далеко не все.

Світлодіодні (LED) світильники призначені для освітлення прибудинкових, дворових територій, складських, виробничих комплексів, спортивних і торговельних споруд, дитячих майданчиків, скверів, парків, тротуарів і доріг. Конструктивно світильник являє собою комплекс світлодіодів (напівпровідникових приладів), вмонтованих в легкий і міцний металевий корпус з алюмінію і забезпечений зручною системою кріплення. Деякі вироби призначені для роботи у важких експлуатаційних умовах, зонах з підвищеним вмістом пилу і водяної пари. Світлодіодні світильники вуличного освітлення сьогодні застосовуються у всіх європейських країнах. Енергозберігаючі технології стають все більш популярними і в Україні. Вони дозволяють суттєво зменшити витрати на оплату електроенергії, не знижуючи рівень освітленості об’єкта.

Серед асортименту інтернет-магазинів ви знайдете: LED-лампи для внутрішнього та вуличного освітлення, екстер’єрні та підводні світильники, світлодіодні панелі та стрічки, прожектори та промислові світильники. Окрім світлодіодної продукції ви можете придбати електрофурнітуру в будинок – розетки, вимикачі, витратні матеріали та аксесуари. Консультанти надають безкоштовну консультацію з розрахунку та підбору світлодіодної техніки для ваших потреб.

Заміна ламп розжарювання і енергозберігаючих ламп

При виборі світлодіодних ламп слід брати до уваги такі параметри: розмір цоколя, величину світлового потоку (в люменах) і потужність. Проводити заміну ламп потрібно в першу чергу в офісних приміщеннях, під’їздах житлових будинків, на промислових об’єктах. Це дозволить істотно знизити енергоспоживання і оптимізувати витрати. Незабаром ви відчуєте і інші плюси світлодіодів: відсутність мерехтіння, приємне м’яке світло, легкість монтажу і обслуговування.

Переваги світлодіодних ламп

 • Істотна економія витрат на електроенергію.
 • Рівномірний розсіювання.
 • Стійкість конструкції до агресивного впливу навколишнього середовища.
 • Широкий діапазон робочих температур (від -60 ° С до + 40 ° С).
 • Відмінні характеристики передачі кольору.
 • Висока контрастність.
 • Хороша передача кольору.
 • Тривалий термін служби.
 • Миттєве включення.
 • Світлодіоди стійкі до перепадів напруги.
 • Пожежна безпека, обумовлена ​​малим тепловиділенням і низьким напругою.
 • Безпека і легкість утилізації: до складу лампи не входить ртуть або отруйні сполуки.

 

А чи є у них мінуси?

 • Висока ціна.
 • Неналежна якість дешевих китайських ламп (пульсація світла, короткий строк служби, невідповідність заявленим параметрам).
 • Лампи з регулюванням яскравості коштують дорожче звичайних.

 

Тепер, коли ви знаєте переваги й недоліки використання світлодіодних ламп в побуті, ви можете зробити вибір, який тип освітлення підійде для вашого будинку.

Світильники з датчиками руху

Світильники з датчиками рухами знайшли широке застосування в сфері ЖКГ. Вони використовуються для освітлення під’їздів, сходових клітин, гаражів, коридорів, аварійних виходів, а також складських приміщень і вхідних груп. Вони дозволяють істотно знизити енергоспоживання і продовжити термін служби ламп. Використовуються акустичні, фотоакустичний і фото датчики. Вироби легко монтуються, можуть застосовуватися для заміни застарілих люмінесцентних світильників або ламп розжарювання.

Грати для спортивних світильників

Світлодіодні світильники широко застосовуються для освітлення спортивних споруд. Їх популярність обумовлена ​​високою енергоефективністю, тривалим терміном служби ламп, відсутністю мерехтіння. Для додаткового захисту корпусу спортивного світильника застосовуються спеціальні металеві решітки. Їх тонкі прути не знижують рівень освітленості приміщення. Такий виріб допоможе захистити дорогі освітлювальні прилади від ударів і попадання спортивних снарядів.

Світлові світлодіодні вежі

Світлова вежа являє собою аварійну освітлювальну установку, яка має циліндричну форму. Корпус світильника виготовлений з светорассеивающей тканини. Конструкція підтримується у вертикальному стані завдяки вбудованому компресора. Джерелом світла є металогалогенні або натрієві лампи. Така вежа здатна висвітлювати величезну площу, може експлуатуватися практично в будь-яких кліматичних умовах. На ринку представлені модифікації з електрогенератором (незалежні від електропостачання) і світлові вежі з електроживленням. Вироби призначені для ліквідації наслідків техногенних катастроф, освітлення площ під час проведення масових заходів, а також використовуються при дорожньому і капітальному будівництві в нічний час.

Світлодіодні лампи

Яку світлодіодну лампу обрати: дешеву чи дорогу?

Якщо вам доводилося купувати світлодіодні лампи, то скоріш за все у вас виникало питання: «У чому різниця між дорогою і бюджетною моделлю?». Насамперед відзначимо, що різниця між лампами відомих брендів та їх аналогами китайського виробництва суттєва, і подекуди становить 30-50 гривень. Але ця економія оманлива. Консультант у магазині обов’язково розкаже вам, що для брендів не вигідно виробляти неякісну продукції, що на заводі використовуються новітні технології і здійснюється контроль якості на всіх етапах збірки. Але це лише слова. Погляньмо на технологічну складову.

Проводити порівняння світлодіодних ламп доцільно після того, як час їх напрацювання становить не менше 300 годин. Для квартири це еквівалентно 3-4 місяцям роботи в залежності від інтенсивності застосування та пори року. Отже, якісну LED-лампу відрізняє:

Якісний блок охолодження кристалів світлодіодів. Як відомо, найбільшого виливу на строк роботи лампи завдає температура світлодіоду. Тому надзвичайно важливо відводити надмірне тепло від кристалу. Це допоможе уникнути явища точкового перегріву.

Драйвер контролю струму. В дорогих моделях використовуються драйвери з фіксованим високим ККД, захистом від перевантажень та функцією стабілізації. У дешевих аналогах використовують пристрої з ненормованим ККД.

Індекс світлопередачі. Якісні лампи максимально близькі за цим показником до лампи розжарювання, яка є ідеальною за CRI для очей людини. Це досягається шляхом підбору спеціальних багатокомпонентних сумішей – люмінофорів. Показник світлопередачі у брендових ламп становить не менше 80 (в лампах розжарювання – 100).

Контроль температури лампи. Всередині виробу розміщений датчик контролю температури, який дозволяє відключити живлення при граничному значенні. Таким чином, ви надійно захищені від ймовірної пожежі.

Це далеко не всі технічні переваги світлодіодних ламп. Але їх цілком достатньо, щоб зрозуміти – в довгостроковій перспективі якісні вироби економічно вигідніші. Крім того, вони безпечні і не завдають шкоди зору.

Як обрати світильник у ванну кімнату?

Ванна кімната виконує багато функцій у будинку. Це місце для косметичних та водних процедур, а якщо санвузол інтегрований – то це також туалетна кімната. Зазвичай ми акцентуємо свою увагу за сантехніці та оздобленні. Та хіба менш важливе комфортне освітлення? Сьогодні ми поговоримо про те як правильно вибрати підходящий світильник та розрахувати освітлення ванної.

Найпоширенішим видом освітлення для ванної кімнати є стельові та настінні світильники. Настінні розміщуються над умивальником, якщо не використовується дзеркало з підсвіткою. Стельові освітлювальні прилади найчастіше вбудовують у декоративну гіпсокартонну чи натяжну стелю. Іноді використовують споти. Все це направлене на рівномірний розподіл світла у приміщенні, створення комфортної та затишної атмосфери.

Головний параметр на який потрібно звернути увагу – це ступінь захищеності. Він маркується на самому виробі або упаковці. Для ванної кімнати обирайте світильник з показником не менше IP44. В такому випадку йому навіть не страшні бризки води з різних напрямків. Можна підібрати освітлення і безпосередньо для душової кабіни чи зони поруч з ванною. Для таких цілей вам знадобиться світильник із ступенем пило- і волого захищеності IP55.

Другим важливим фактором при виборі освітлення у ванну є яскравість світлового потоку. Існує декілька простих формул для приблизного розрахунку яскравості залежно від площі приміщення, але ми рекомендуємо вам скористатися допомогою консультанта. Адже у сучасних світильниках можуть використовуватися галогенні, світлодіодні лампи та стрічки. Тому самостійно вирахувати яскравість, яку забезпечить вам світильник складно. Ідеальний варіант – світильник з регульованою яскравістю.

Ну і звичайно, дизайн. Головне правило яким потрібно керуватися при виборі – світильник повинен відповідати загальній концепції ванної кімнати. Тому для класичного стилю обирайте вироби з розкішним декором, складними лініями та завитками. Для сучасного стилю оберіть симетричні моделі з рівними лініями, чітко вираженою геометрією. І не забувайте покладатися на власні відчуття. Адже будь-яка річ впишеться у дизайн, якщо вона вам подобається.

Світлодіодні лами в Хмельницькому можна придбати в будь-якому магазині побутових товарів або будівельних магазинах.

Світлодіодні світильники

Post Author: admin