Лінійна арматура

Лінійна арматура: що це і де застосовується

Лінійна арматура – це обладнання, призначені для з’єднання проводів, ізоляторів у гірлянди, а також кріплення до них проводів, для підвіски гірлянд на опорах ліній електропередач, а також інших функцій.

Характеристики арматури:

  • висока механічна міцність;
  • відмінна шарнірність;
  • висока стійкість до корозії;
  • висока міцність втоми;
  • чудова електрична провідність.

 

Залежно від призначення? арматура поділяється на кілька груп:

  1. Затискачі для закріплення тросів та проводів. Вони поділяються на: підвішуються, підтримують, натяжні, що застосовуються на опорах анкерного типу.
  2. Зчіпна арматура (вушка, скоби, сережки, коромисла).
  3. Захисна арматура (кільця). Монтується на гірляндах ліній напругою 330 КВт і вище. Вона призначена для рівномірного розподілу напруги між окремими ізоляторами гірлянди, а також їх захисту від пошкоджень дугою при перекриттях.
  4. Сполучна арматура. Служить для з’єднання дротів та тросів у прольоті, для з’єднання проводів у шлейфах на анкерних опорах.
  5. Розпірки. Застосовуються для з’єднання проводів розщепленої фази один з одним. Складаються підтримуючі затискачі з човника, в який безпосередньо укладається провід.

 

Широкий вибір лінійної арматури по доступним цінам тут: https://amperok.com.ua/cat_linijna_ta_kabelna_armatura/cat-linijna_armatura/

Технічні та експлуатаційні характеристики лінійної арматури регулюються ГОСТ. Державний стандарт пропонує арматурним деталям такі якості:

  • Стійкість до корозії. У процесі експлуатації лінії електропередач періодично піддаються впливу дощу та снігу. А значить, метал, з якого виготовлені кріплення, може заіржавіти. Це призведе до порушення провідності електричного струму та поломки ЛЕП. Щоб цього не сталося, лінійна арматура має бути стійкою до виникнення корозії.
  • Механічний опір навантаженням. Всі деталі кріплень повинні легко переносити вплив струму. В іншому випадку електромеханічні удари при проходженні електрики по кабелю призведуть до тріщин та руйнування арматури.
  • Міцність та надійність. Деталі лінійної арматури повинні бути стійкими до механічних пошкоджень і ударів, а якщо удару уникнути не вдалося, конструкція деталі повинна максимально довго зберігати свою форму.
  • Висока електропровідність. Деталі арматури, що вступають у контакт із електрикою, повинні добре проводити струм. Інакше знизиться напруга та сила струму на ділянці, а також ККД ліній електропередач.
  • Гарна рухливість. Запчастини, здатні повертатись, повинні довго зберігати свою початкову шарнірність. Хороша рухливість деяких кріплень важлива експлуатаційних якостей ЛЕП.

Post Author: admin