Найбільш важливим механізмом шафи-купе, є розсувна система. Це обумовлено тим, що від її надійності, безпосередньо залежить зручність і довговічність користування шафою.
Взагалі, розсувні системи є основою сучасних шаф-купе. Вони забезпечують ергономічність і надійність конструкції. Цікаво, що основними матеріалами для їх виготовлення, служать алюміній або сталь.
Типи
Що стосується типів розсувних систем для шаф-купе, то вони бувають:
- Рамкові. У таких системах двері окантовані сталевими або алюмінієвими профілями, завдяки чому, підвищується надійність, стійкість і плавне функціонування полотна.
- Безрамковий – ролик прикріплюється до дверної панелі. Пристрій не передбачає окантовки дверей. Варто врахувати, що конструкція менш міцна і надійна, вона розрахована на невелику вагу. При інтенсивної експлуатації, матеріал полотна дверей деформується, може почати кришитися. Єдина перевага – невисока ціна.
- Роликова – двері рухаються по верхнім і нижнім направляючим (ролик усередині них).
- Під шафи радіусного або кутового типу – проектуються під конкретну модель шафи. Розсувні варіанти для таких шаф – переважно напівкруглі або гнуті профілі, що повторюють контури меблів.
Крім того, за іншою класифікацією, розсувні системи бувають:
Опорні
Виробляються з профілів (верхній, нижній), закріплених в середині каркаса меблів. Головне навантаження йде на нижній профіль. А, власне, верхній тільки виконує направляючу і підтримуючу функції. В середині профілів є приховані рейкові направляючы. Саме по ним і пересуваються ролики з дверним полотном.
Недоліки:
- бюджетні варіанти не рекомендується використовувати – спостерігаються випадки вискакування з рейки дверей;
- відкрита нижня рейка, що дозволяє в ный накопичуватися сміттю, пилу;
- скрадається (до десяти сантиметрів) глибина внутрішнього меблевого простору.
Підвісні
У цій конструкції при монтажі підвісної каркаса встановлюють лише верхній профіль. Полотно пересувається на роликах, тільки по верхній рейці в підвішеному стані. Все навантаження йде на верхній профіль. На нижній каркас закріплюється фіксуючий елемент.
Плюси конструкції:
- економія внутрішнього простору;
- немає видимої нижньої рейки;
- порівняно плавний хід.
Мінуси:
- Витримування менших навантажень. Не можна ставити важкі двері.
- Досить складний монтаж.
- Не рекомендовано використовувати бюджетні варіанти – верхні ролики швидко зношуються, що сприяє поганому відкриванню дверей, похитування на всі боки, швидкого виходу з ладу. Краще не економити в даному випадку.