Грунтовки

Будь-який вид ремонтних робіт в даний час починають з грунтовки поверхонь, що є основою для кожного виду обробки.

Що стосується характерних особливостей грунтовок, то в залежності від типу матеріалу, грунтовка може мати такі властивості: з безпосереднім проникненням в структуру оброблюваної поверхні, з подальшою її нормалізацією, і зміцненням. Власне ґрунтовкою регулюється пористість основи, та поліпшується зчеплення між основою і матеріалом.

Зауважте, що нанесення грунтовок забезпечує рівномірне висихання: плиткового, шпалерного клею, штукатурки, фарб з помітним зменшенням обсягу витрачених матеріалів. Більше того, грунтовки захищають оброблені поверхні від грибка з цвіллю, а також усувають несприятливі впливи. Взагалі, першим кроком ремонту вважається нанесення розчину на чисту, базову, суху поверхню перед тим як починати оздоблювальні роботи.

Внаслідок обробки ґрунтовкою зчеплення поверхні з покриттям стає набагато надійніше і міцніше.

Структура базової поверхні може бути різною: шлако -, піно, газо блок, цегла, бетон, штукатурка, гіпсокартон і т.д.

До речі, незалежно від пористої або пухкої поверхні завдяки обробці ґрунтовкою нанесення шпаклівки з штукатуркою помітно полегшується, спрощується і прискорюється з одночасним виключенням появи цвілі з грибком і, що особливо приємно – зменшенням витрат матеріалу. Примітно, що у ванній кімнаті, на кухні і аналогічних приміщеннях з високим рівнем вологості ґрунтувати поверхні треба обов’язково.

Зазвичай грунтовки бувають двох різновидів з притаманними тільки їм перевагами і недоліками.

Наприклад, один з видів поставляється в торговельні точки у вигляді сухої порошкоподібної суміші, упакованої в – коробку, кульок або мішок, яку треба самостійно розводити водою в пропорціях зазначених на упаковці. Втім, також є вже повністю готові до використання у вигляді пасти або рідини залитих в каністру або відерце певного обсягу.

Вибираючи розчин, враховуйте тип матеріалу поверхні і вид оздоблювальних робіт: фарбування, поклейка шпалер і т.д. До слова, грунтовки бувають – універсальними, тобто їх можна наносити на будь-яку поверхню і спеціалізованими, тобто- для певних матеріалів: металу, деревини і т.д.

Post Author: admin