На якій висоті встановлювати змішувач у ванній кімнаті?

Яка оптимальна висота установки змішувача над ванною.

Не секрет, що сантехнічні пристрої в ванних кімнатах є обов’язковою складовою нашого повсякденного комфортного побуту. Коли здійснюється їх монтаж, дуже важливим є показник оптимальної висоти установки над ванною змішувача. Краще, звичайно сантехніку встановити правильно з 1 разу, що позбавить від можливих проблем в майбутньому і гарантує комфортну і якісну експлуатацію приміщення.

Оптимальна висота згідно правила будівельних СНіПів.

Згідно правил установки сантехніки по будівельним СНіПам, установка різноманітних змішувачів для ванної кімнати повинна відповідати певним параметрам:

• Над поверхнею ванній, висота крана повинна бути рівною 20-25 см. Відстань від крана до рівня підлоги повинна бути близько 80 см.
• Для медичних установ, лікарень, нормативи кріплення змішувача відрізняються – вони повинні бути 110 см., А для душу у ванній кімнаті – 120 см.
Розрахунок ускладнений через найширшого асортименту сучасних змішувачів. Так, еже чи кран призначається тільки для купання, набору води, – відстань між ємністю і краном має бути рівним 20 см. Якщо крану доведеться обслуговувати і ванну і раковину для вмивання одночасно, відстань потрібно збільшити. В даному випадку кран монтують над умивальником на висоті 25 см, а якщо безпосередньо над ванною – висоту ще збільшують.

Розрахунок висоти монтажу змішувача

Перед установкою змішувача, потрібно ознайомитися з рядом правил:

• Ще до монтажу потрібно провести попередні виміри, оцінивши навскидку переваги розміщення конструкції.
• В розрахунках, найпоширеніші помилки трапляються через нерівності статей квартири. Так, якщо перед установкою змішувача, що не врахувати той факт, що можливо ванну для купання або раковину для вмивання доведеться вирівнювати, можна істотно помилитися з параметрами монтажу конструкції.
• При монтажі душа, кран встановлюють на висоті, мінімум 1200 мм. від статі.
• Важливим параметром також є відстань від змішувача до краю ванни. Особливо це актуально, якщо потрібно буде повертати кран і в умивальник, і в ванну. При таких розрахунках, слід враховувати і висоту ванній, і додавати до неї розміри крана. Крім того, до отриманих цифр, додають відстань між гусаком і ємністю для купання.
• Декоруються ванні кімнати найчастіше кахельною плиткою, бордюрами. Кріпити кран при монтажі потрібно безпосередньо до шорстким бордюрах, враховуючи його рівень над підлогою.

Самостійно здійснювати монтаж сантехніки варто при наявності інструментів і практичного досвіду. В інших випадках, краще скористатися послугами професіоналів.

Post Author: admin