Чавунні ванни

Ванни, виготовлені з чавуну, з’явилися на ринку одними з перших, тому сьогодні їх прийнято називати класичним варіантом. Хоча деякі власники квартир вважають за краще використовувати сучасні рішення, щоб надати естетичності зовнішнього вигляду. Популярність чавуну не перестає падати через те, що вся продукція має досить тривалий термін служби і дозволяє тривалий час експлуатуватися. Нижче буде розказано про те, як правильно підібрати ванну з цього матеріалу і на які особливості слід звертати особливу увагу.

Переваги та особливості

В першу чергу варто пам’ятати про те, що для виготовлення ванній з чавуну використовується виливок, тому стінки можуть мати досить велику величину (до 1 сантиметра). Саме ця особливість підвищує міцність виробу і дозволяє їй служити тривалий час. Протягом довгих років ви не побачите жодної деформації або зміни конструкції. При правильному монтажі ванній не будуть потрібні додаткові опорні конструкції, які будуть необхідні при використанні моделей з інших матеріалів.

Друге на що звертають увагу – це відсутність шуму під час наповнення ванни. Чавун є відмінним матеріалом для шумоізоляції. Так само варто відзначити його термічні властивості, маючи відмінну провідність теплової енергії. Це дозволить матеріалу тривалий час підтримувати температуру від води. Особливості чавуну дозволяють тривалий час триматися емалі, яку створюють досить великий завтовшки, що так само сприятливо впливає на тривалість її використання.

Про недоліки

На сьогоднішній день випускається не так багато ванн з чавуну. Це пов’язано зі складністю їх виготовлення, а відповідно високу вартість виробу. Вибір моделей з цього металу буде обмежений. Так само варто враховувати, що під час процесу лиття вироби існує ряд обмежень на розміри і форму виробу. Таким чином, не завжди вдається підібрати саме той варіант, який вам необхідний. Зараз ванни з чавуну відносять до преміум сегменту, тому для їх покупки доведеться заплатити набагато більше, ніж за ванну з акрилу або стали. Вага однієї ванни може перевищувати сотню кілограм, що накладає деякі складності на її транспортування і установку.

Вибір якісної моделі

В першу чергу варто визначити, в якому саме місці буде встановлена ​​ваша ванна. Існують моделі, які встановлюють класичним методом біля стіни, а так само є моделі для окремої установки. Окрему ванну можна використовувати в якості додаткового прикраси для інтер’єру. У цьому випадку варто звернути особливу увагу на її ніжки, які крім підвищеної міцності повинні бути стильними. Зовнішня поверхня так само повинна бути покрита фарбою або емаллю.

Якщо ванна буде встановлена ​​біля стіни, то рекомендується брати моделі з порошковим покриттям, оскільки її поверхня буде додатково захищена від пошкоджень. Товщина стінок повинна бути не менше 6 міліметрів. Товщина емалі і її якість так само вимагає особливої ​​уваги. Хорошим варіантом буде захищає від ударів покриття з товщиною близько 1 сантиметра.

Перед тим як придбати вподобану вам модель слід уважно вивчити її поверхню. На ній не повинно бути тріщи або відколів, також покриття повинне бути рівномірно нанесено по всій площі. Невеликі хвилі не вважаються шлюбом, оскільки процедура лиття допускає такі деформації.

Вартість ванни з чавуну є не дешевим задоволенням, але не слід економити і на комплектуючих. Велика вага виробу викликає ряд складнощів при монтажі, тому проведення ремонту буде так само проблематичним. Перевезення вироби так само має ряд труднощів. Найкраще скористатися професійними послугами перевізників і вантажників.

При виборі моделі так само слід враховувати поради фахівців, які зможуть підказати, яка з них підійде для вашої квартири. Деякі покупці залучають для цих цілей професійних дизайнерів.

Post Author: admin