Квітка Неріне (Неріна)

Цибулева багаторічна квітка Неріне представляє сімейство Амарилісових. Зустріти його можна в тропічних лісах Південної Африки. Вона – володар довгих і вузьких лисків темно-зеленого кольору, одночасно з якими відбувається зростання півметрової квітконосу і суцвіть. Воронкоподібні квіточки, зібрані в парасольки, вражають білим, рожевим, червоним і помаранчевим відтінком. Пора цвітіння приходить ранньої осені. У теплих регіонах круглий рік ідеальною умовою буде для Неріне посадка і догляд у відкритому ґрунті. У холодному кліматі для куща прийнятні внутрішні житлові простори або тераси.

Поради з вирощування квітки у будинку

У Неріне посадка і догляд в домашніх умовах відрізняються деякими тонкощами. Рослина вимагає яскравого розсіяного світла в останні осінні дні, взимку і ранньою весною, коли активно росте листя. Після того як кущ відцвів, поливати його рясно не слід, довівши обсяг вологи до мінімуму з приходом весни. Потім зволоження грунту потрібно виключити зовсім, поки цибулина не проросте.

Цветок Нерине

У літню пору цибулинки зберігаються в сухому приміщенні при 23-25 ​​градусах. А коли цвітіння буде завершено, рослини поміщають до весняного приходу в прохолоду (8-10° С), так як розміщення у теплому просторі не дозволить їм зацвісти в наступному році.

Неріне – любитель рідких добрив. Підживлення має бути один раз протягом кожного тижня при цвітінні, коли воно закінчиться (до середини весняного періоду) – досить одного разу протягом двох тижнів. Травень – час припинити підживлення, поки кущ не зацвіте знову.

З цього місяця до перших серпневих днів рослині потрібна певна обстановка: спокій, відсутність добрив і тепло (25° С). Потім слідує нова вигонка Неріне, посадка і догляд, які вимагають особливої ​​старанності. Коли шийки пробуджених цибулинок покриються нальотом відтінку бронзи, їх поміщають в свіжу ґрунтову суміш, що містить стару глину, пісок і компост або перегній в рівних частинах (можна додати кісткове борошно). Щоб субстрат не відрізнявся високою кислотністю, його присмачують крейдою, а також в ньому повинні бути рогова стружка, суперфосфат (по 25г на десять літрів) і сірчанокислий калій (8 г). Важливо не забувати про регулярність поливу.

В горщику діаметром до 13 см можна розмістити 1-2 цибулинки з не прикопаними головками. (В ємності більшого розміру гальмується їх розвиток). Близько місяця потрібно квітконосам і бутонам, щоб з’явитися. Але при безграмотному підході до вкорінення бутони навряд чи розкриються.

Ця рослина можна розмножувати за допомогою насіння. Дозрілі насіння без зволікання висівають. Вони вирощуються в мисках – в субстраті з вермикулітом і піском. Для посівів дотримуються температури 21-23° С. Через пару тижнів настане пора перших сіянців, які потім пікірують в окремі горщики з грунтовою сумішшю. (Її склад був описаний трохи вище). Тепер рослинам потрібно прохолода 16-18° С і яскраве розсіяне світло, а ось період спокою протягом трьох років молодим квіткам не потрібен.

За Неріне доглядати потрібно обережно, адже рослина містить отруту. Тому після завершення всіх робіт руки необхідно ретельно мити із застосуванням мила.

Цветок Нерине

Хвороби і шкідливі комахи

Полив висаджених цибулин (після закінчення часу спокою) повинен бути акуратним, щоб виключити їх загнивання.

Незважаючи на високу стійкість квітки до впливу комах, на ньому зрідка з’являється попелиця. Але з нею успішно борються сучасні засоби.

Основні види

Найкрасивіші і ефектні кімнатні квіти – це рід Неріне (фото говорять про даний факт). У нього входять приблизно 30 видів цієї рослини. Неріне Боудена вважається найпопулярнішою в силу своєї витривалості і різноманітності сортів. Однак, щоб «приручити» Неріне Боудена, посадка повинна здійснюватися за суворими правилами: хороший дренаж, родючий грунт, переважно 1 цибулина в горщику, рясний полив, особливий температурний режим, вологість, обов’язкова підгодівля.

Африканская лилия

Щоб виростити вдома екзотичну квітку Неріне, посадка і догляд за нею повинні відповідати певним вимогам, адже ця рослина вибаглива і любить турботу. Зате інтер’єр стане яскравим і незвичайним, наповниться красою та вишуканістю.

Сподіваємося, що дана стаття буде корисною для вас і ви зможете порадувати себе і своих близьких красивою рослиною Неріне.

 

 

Post Author: admin