Труби для опалювальної системи

Опалення грає найважливішу роль в комфорті життя людини. В системі опалення всі все знають про котли, але мало хто знає характеристики опалювальних труб і насосів для циркуляції води.

Все про опалювальні труби

Завдяки їм відбувається циркуляція тепла в системі опалення. Воно йде від труб до радіаторів. Зазвичай до них застосовуються жорсткі правила по стійкості до перепадів температури і тиску. Пошкодження в системі опалення можуть бути обернутися небезпечними наслідками, аж до летального результату. Так само може виникнути перебій у всій опалювальній системі.

Для монтажу і установки застосовуються такі види опалювальних труб, як:

  • Сталеві (з гладкою поверхнею) або ребристі труби.
  • Труби з нержавіючого металу.
  • Металевий пластик і поліпропілен.
  • Зашитий поліетилен.

Перейдемо до переваг труб

Гладкі труби, зроблені зі сталі надійні, стійкі, їх найчастіше встановлюють в квартирах. Вони мають і недоліки. Їх складно встановити і обслуговування непросте.

Їх плюси:

  • Стійкі до внутрішніх перепадів температур.
  • Стійкість і надійність. Труби мають довгий термін служби, але під час монтажу можуть виникнути проблеми.

Опалювальні труби можуть прослужити людині терміном понад 50 років, вони відрізняються стійкістю до тиску всередині, мають високу теплопровідність, нагрівати їх можна не боячись, що система вийде і ладу. З’єднуються труби за допомогою спеціального зварювального шва. З усієї конструкції теплопроводу, шов є слабким місцем. Тому і потрібно звертатися до фахівців, щоб все зробити як потрібно. У квартирах з ремонтом опалювальні труби встановити набагато складніше, ніж в квартирах зі старим ремонтом.

Термін придатності труб багато в чому залежить від теплоносія. Чим якісніше, тим довше буде тривати експлуатаційний період.

Post Author: admin