Яку марку кондиціонера вибрати?

Давати рекомендації з цього питання можна до нескінченності. Однак в першу чергу варто відштовхуватися від ваших фінансових можливостей і вимог до устаткування. На території нашої країни є можливість замовити кондиціонер практично будь-якої марки.

Важливі параметри, які варто враховувати при виборі

 1. Якщо ви віддали перевагу на користь мобільного моноблока, то варто уточнити який обсяг у його конденсатосборника. Деякі моделі мають досить низьким об’ємом, тому вам постійно доведеться займатися зливом води. Такі прилади автоматично відключаються в разі, коли ємність повністю заповнена.
 2. Компресори в мобільних кондиціонерах розташовуються усередині приміщення. Таким чином, шумові показники даного пристрою будуть дуже близькими до зовнішніх спліт-систем. Щоб заздалегідь уточнити цю інформацію, слід провести тест перед покупкою. Досить встановити мінімальну температуру і включити прилад на повну потужність.
 3. Якщо ви віддаєте перевагу на користь віконного кондиціонера, слід розуміти, що викид холодного повітря здійснюється на відстань 1,5-2 метра, відповідно в цьому районі краще не перебувати.
 4. У тому випадку, коли віконні рами в приміщення мають вітражі або склопакети з ПВХ або алюмінію, то вартість монтажу кондиціонера буде дуже високою. Так само варто враховувати, що робота приладу на витяжку неможлива.
 5. Вирушаючи в магазин за кондиціонером, варто враховувати його ширину. Вона повинна бути менше ніж ширина самого вікна.
 6. При установці віконного кондиціонера використовувати жалюзі або щільні штори не можна. Інакше комфортна температура буде підтримуватися між вікном і шторами, а не в кімнаті.
 7. Якісні кондиціонери можуть спокійно прослужити в 2 рази довше, ніж дешевші варіанти. Вартість приладів відрізняється не так сильно, тому краще віддати перевагу на користь якості з невеликою націнкою.
 8. Варто заздалегідь обговорювати з продавцями питання, куди буде встановлений дренажний трубопровід. За статистикою середній кондиціонер видаляє близько 1-2 літрів води з повітря за годину. Найоптимальнішим варіантом вважається установка відведення безпосередньо в каналізацію. Однак якщо це не можливо, то слід вивести його на вулицю. Слід так само подбати про наявність підігріву для труби, щоб волога при негативних температурах не замерзала, заважаючи нормальному функціонуванню. Давати згоду на використання невеликої баночки для зливу не варто ні в якому разі, оскільки така ситуація доставить вам багато клопоту і порушить інтер’єр.
 9. Варто заздалегідь визначитися з місцем установки зовнішнього блоку кондиціонера. Якщо ви проживаєте у висотці на 10 поверсі або вище, то монтаж його на стіні може обійтися в досить круглу суму, а сама робота по установці буде набагато складніше. Обслуговувати такий блок так само дуже складно, тому постарайтеся підшукати інші місця, наприклад, розмістивши пристрій на балконі.
 10. У прайс-листах компаній зазвичай вказується вартість приладу без додаткових націнок на комплектуючі і установку. В середньому кріплення для блоку обійдуться ще в 10% від вартості приладу, а його установка в 20-30%. У нашій країні вартість знаходиться на досить низькому рівні, так як в європейських країнах за установку можуть взяти більше половини від вартості приладу. Вибирати в даному випадку майстрів без досвіду і відповідної кваліфікації не варто, оскільки неписьменний монтаж може стати причиною поломки техніки. Нормальні компанії надають власникам гарантію на встановлену техніку, і в разі псування з їхньої вини, ви зможете повернути свої витрати.
 11. Перед покупкою ви повинні самостійно визначити, яка потужність приладу підійде для вашого приміщення. Для розрахунку можна використовувати просту форму. Через квадратний метр скла в кімнату надходить близько 0,45 кВт теплової енергії, від кожної людини виділяється 0,15-0,2 кВт. Так само теплову енергію виділяє техніка, в даному випадку можна розрахувати 30% від її номінальної потужності. Всі ці параметри варто враховувати при виборі оптимальної потужності кондиціонера. 1 кВт холодного повітря зможе забезпечити 10 квадратних метрів приміщення.
 12. Під час ремонту в квартирах слід проводити встановлення спліт-систем ще до того, як ви приступите до обробки. Це дозволить спочатку заховати всі комунікації в стіну. На стадії ремонту вартість установки кондиціонера може бути нижче на 30-50%, ніж в приміщенні з ремонтом.

Post Author: admin