Як вибрати кондиціонер

Кондиціонер, в складі якого присутній відразу 2 блоки називають спліт системою. Один блок є внутрішнім, а другий зовнішнім. Внутрішній блок грає роль теплообмінника, і його установка здійснюється безпосередньо всередині приміщення. Зовнішні блоки монтуються поза кімнатою, зазвичай на фасаді або даху приміщення. Необхідно враховувати цілий ряд важливих параметрів при виборі якісної спліт-системи для свого будинку.

Як правильно вибрати кондиціонер

В першу чергу слід відштовхуватися від потужності охолодження, вибираючи потрібну вам модель. Для цього слід знати відразу кілька параметрів, серед яких:

  • Кількість людей, які постійно проживають в приміщенні;
  • Рівень освітленості кімнати;
  • Площа кімнати і висота стель.

Так само, якщо в будинку є працююча побутова техніка, це необхідно враховувати. Зазвичай 1 кіловата потужності достатньо для того, щоб охолодити 10 квадратних метрів приміщення. При наявності неізольованої кімнати, необхідно додавати площу суміжного приміщення.

Існує спеціальна формула розрахунку для вибору правильної потужності спліт системи. Вона складається з трьох основних параметрів:

  • 1 параметр. Висота приміщення в метрах * Площа приміщення (квадратні метри) * спеціальний коефіцієнт сонячного світла (затемнене приміщення = 30, велика кількість сонячного світла = 40). Обчисливши добуток всіх трьох величин, їх необхідно розділити на 1000.
  • 2 параметр. Визначається в залежності від кількості людей, помноженої на тепло, яке вони виробляють. При високій активності в кімнаті цей параметр буде дорівнює 0,2 кВт, а при низькій = 0,1 кВт.
  • 3 параметр. Тепло, яке виділяють побутові прилади. У розрахунок беруться значення для телевізорів 0,2 кВт, а для комп’ютерів 0,3 кВт.

Далі необхідно скласти всі три отриманих параметра. Отримане число повинне приблизно показувати, яка потужність повинна бути у приладу. Допускається невелике відхилення в межах 5-10%, хоча краще брати прилад з запасом потужності.

Процедура установки приладу досить складна, тому повинна виконуватися професіоналами з необхідним досвідом.

Типи кондиціонерів

Залежно від сфери застосування даних приладів можна виділити кілька основних типів кондиціонерів про які буде розказано більш докладно.

Побутові – дані прилади мають потужність від 1,5 до 8 кВт. Найчастіше їх застосовують для охолодження окремих кімнат в приватних будинках або квартирах. Так само пристрій може бути встановлено в офісному приміщенні. Розрізняють як моноблочні пристрої, так і повноцінні спліт-системи.

Напівпромислові – мають потужність до 30 кВт, і здатні здійснювати охолодження площі до 300 квадратних метрів. Можуть бути встановлені як в великих будинках, так і інших приміщеннях. На відміну від побутових моделей мають більш високу надійність і здатні працювати тривалий час.

Промислові – це пристрої, потужність якого може бути до 10 тисяч кіловат. Розрізняють моделі в залежності від способу їх установки.

Так само прилади виділяють за наявністю певного функціоналу:

  1. З функцією осушення – найчастіше представлені в середньому ціновому сегменті;
  2. З функцією обігріву – присутній практично у всіх приладах, але у бюджетних моделей є обмеження по температурі повітря на вулиці;
  3. Інверторні моделі – представлений величезний вибір моделей цього виду.

Так само кондиціонери можуть відрізнятися за своєю вартістю. Так зараз придбати їх можна як за бюджетною ціною (в основному моделі китайського виробництва), так і більш дорогі моделі з великою кількістю функцій і більш високою надійністю.

Post Author: admin