Реставрація дерев’яних вікон

Кожен предмет має певний термін служби, це стосується і вікон. І з плином часу вікна не можуть виглядати як в день установки, вони не справляються з покладеними функціями, не захищають від вітру і холоду, а також вологи. В такому випадку у власника є вибір, або придбати і встановити нові вікна, або ж реставрувати стару конструкцію. Зрозуміло, у випадку з дерев’яним вікном другий варіант буде доцільніше, але потрібно все зробити так, щоб вікно зберегло всі функції і стиль архітектури.

Коли потрібно проводити реставрацію дерев’яних вікон?

Реставрація – це процес, який дозволяє оновити зовнішній вигляд конструкції і відновити функціонал поряд з технічними характеристиками. Але цей метод далеко не найдешевший, і реставрація забирає чимало часу, потрібно серйозних трудовитрат, виходячи з цього вартість досить висока. Найчастіше реставрації піддаються пам’ятники архітектури, а також будинки, зведені за часів СРСР. Зрозуміло, в такому випадку, вікна вже давно втратили свій первісний зовнішній вигляд і не можуть повноцінно захищати від шуму і холоду. Основні проблеми, які дає можливість вирішити реставрація дерев’яного вікна:

1. Продування по всьому периметру конструкції.
2. Несправна фурнітура.
3. Порушення геометрії віконної конструкції.
4. Непривабливий зовнішній вигляд.
5. Знос рами.

Як протікає реставрація?

Сам процес реставрація досить складний з технічної сторони, так як потрібно застосовувати саме різне обладнання та інструменти, виконувати різні завдання:

1. Фарбування.
2. Шліфування.
3. Заміна фурнітури.

Варто розуміти, що все це займає час. І найкраще для роботи виділити окреме приміщення, так як в процесі буде маса будівельного пилу та сміття. Сама робота передбачає  цілий ряд етапів:

1. Потрібно зняти стулки з петель.
2. Відновлення поверхні рами.
3. Видалення гнилого дерева, якщо таке є.
4. Зашкурювання.
5. Сушка рами і додаткове, фінальне зашкурівання.
6. Реставрація скла.
7. Нанесення герметика.
8. Прибивання і підрізання штапіків.
9. Фарбування конструкції.
10. Монтаж віконної конструкції.

Такий варіант роботи підходить і в тому випадку, якщо потрібно відновити зовнішній вигляд віконної коробки. Зробити реставрація вікон з євробрусу у Львові можна в компанії “Майстерня Яремчука”.

Post Author: admin