Як підготувати автомобіль до літа

Будь-який досвідчений авто власник своєчасно займається сезонної підготовкою своєї машини, щоб з легкістю переносити ожеледь або справлятися з управлінням на розпеченому асфальті. Від правильної підготовки до кліматичних умов залежить безпека і водія, і пасажирів, так що до цієї події слід підходити з усією відповідальністю.

Окремої згадки заслуговує літня підготовка, яка не популярна у наших співвітчизників. Однак, для того щоб з комфортом відправитися в заслужену відпустку, вашу машину просто необхідно «освіжити» після зими. В першу чергу, задумайтеся про зміну моторного мастила. Це просто необхідно для того щоб двигун справно функціонував і не перегрівався навіть в найсуворішу спеку. Зрозуміло, якщо ви тільки в квітні заливали свіже мастило, то немає ніякого сенсу оновлювати склад в травні. Куди важливіше звернути увагу на повітряний і салонний фільтр в вашому авто. Це досить дешеві деталі, проте, прямо позначаються на пожежній безпеці і надійності авто.

Щоб дихати свіжим, очищеним повітрям і не переживати про те, що під капот заб’ються забруднення – вчасно оновіть власні фільтри. Не відкладайте підготовку машини на потім, халатне ставлення загрожує серйозними проблемами з транспортом.

Чищення і промивання радіаторів

Навіщо потрібно робити чистку і промивку радіатора?

Радіатор відповідає в першу чергу за підтримку нормальної температури охолоджуючої рідини. В процесі експлуатації автомобіля він забруднюється як зовні (пил, бруд) так і зсередини. Все це ускладнює теплообмінні процеси. Якщо чистку радіатора не проводити регулярно, ризик перегріву двигуна серйозно зростає.

Чому важливо зробити чистку і промивку радіатора зараз?

Чистка радіаторів актуальна насамперед у весняний час. Це пов’язано з тим, що найбільше навантаження система охолодження автомобіля відчуває в літню спеку і до цього потрібно підготуватися.

Що трапиться, якщо цього не зробити?

Серйозні порушення в роботі радіатора чреваті перегрівом двигуна, що зрозуміло веде до серйозних наслідків. Капітальний ремонт і заміна двигуна – найсумніший сценарій розвитку подій. На щастя, уникнути його легко, якщо вчасно проводити технічне обслуговування автомобіля. Менш небезпечні поломки інших елементів системи охолодження.
В яку ціну можуть вилитися наслідки?

Вартість капітального ремонту двигуна або ж його повна заміна можуть коштувати чималих коштів. У порівнянні з доступною ціною на чистку радіатора, це просто колосальні витрати. Більш того, подібний ремонт займає чимало часу і вимагає від власника автомобіля значних зусиль.

Перевірка і дозаправка кондиціонера

Навіщо робити перевірку і заправку кондиціонера?

Кондиціонер дає водіям і пасажирам комфорт в будь-яку погоду. Його поломка може бути пов’язана з нестачею холодоагенту, процесами корозії, попаданням всередину системи пил і бруду. Щоб кондиціонер в штатному режимі працював все літо, необхідно своєчасно здійснювати його обслуговування.

Чому важливо зайнятися кондиціонером зараз?

Напевно, нікому не потрібно пояснювати, що питання охолодження повітря в салоні автомобіля найбільш актуальний в весняно-літній період. Щоб поломка кондиціонера не стала неприємним сюрпризом, рекомендуємо пройти перевірку, а при необхідності і заправити його до настання літньої спеки. Більш того, з досвіду хочемо сказати, що багато водіїв тягнуть до останнього і звертаються в сервіс саме влітку, коли проблему вже не можна ігнорувати. Якщо ви не хочете чинити машину в період ажіотажу, подбайте про перевірку кондиціонера заздалегідь.

Що трапиться, якщо цього не зробити?

По-перше, поїздки перестануть бути комфортними і підтримувати влітку нормальну температуру в салоні буде проблематично. По-друге, відсутність холодоагенту негативно позначається на системі кондиціонування. Починаються процеси корозії, і в деяких випадках відновити штатний кондиціонер буде неможливо.
В яку ціну можуть вилитися наслідки?

Заміна кондиціонера – дорога послуга. Уникнути цього можна, якщо вчасно проводити перевірку і заправку кондиціонера.

Чищення та дезінфекція системи кондиціонування

Навіщо проводити чистку та дезінфекцію кондиціонера?

Чищення та дезінфекція продовжують термін служби кондиціонера, перешкоджають корозії, запобігають появі цвілі і грибка. Обробка елементів системи антибактеріальними складами – це затребувана сьогодні послуга, яка допоможе знищити бактерії, а чистка кондиціонера – саме середовище їх проживання (бруд і пил). Таким чином, чистка та дезінфекція – це комплексна турбота про справність системи конціонірованія авто.

Чому важливо зайнятися кондиціонером зараз?

Чистку та дезінфекцію системи кондиціонування автомобіля доцільно проводити навесні. Це дозволить підготувати її до настання літньої спеки.
Що трапиться, якщо цього не зробити?

Якщо час від часу не проводити чистку та дезінфекцію, може з’явитися неприємний запах в салоні, ефективність роботи кондиціонера знизиться, потрапляння бруду веде до корозії алюмінієвих елементів системи, з’являється вогкість в салоні. Також, з часом можуть з’явитися мікротріщини, статися качечка холодоагенту і більш серйозні поломки кондиціонера.

В яку ціну можуть вилитися наслідки?

Чищення та дезінфекція – це профілактичні заходи, вартість яких невисока. А ось ремонт і заміна кондиціонера можуть обійтися в круглу суму.

Чистка дренажних отворів автомобіля

Навіщо проводити чистку дренажних отворів автомобіля?

Дренажна система складається їх технологічних отворів, які допомагають дощовим потокам, а також бруду вільно стікати, не потрапляючи в салон автомобіля. Але іноді ці отвори забиваються, що пов’язано в першу чергу з суворими кліматичними умовами. Лід, сухе листя, бруд, реагенти – все це може «забивати» технологічні отвори, в результаті чого вода не може вільно витікати і накопичується в дверях, потрапляє в салон тощо.

Чому важливо зайнятися кондиціонером зараз?

На зимовий період припадає пік проблем з дренажними отворами. В цей час на дорогах максимум бруду, сміття, які при попаданні в дренажну систему замерзають і природним чином будуть збережені. Тому саме навесні з настанням плюсових температур можна швидко і недорого вирішити цю проблему.

Що трапиться, якщо цього не зробити?

Може з’явитися неприємний запах в салоні, вогкість. Іноді навіть чутно характерне «булькання» при відкриванні та закриванні дверей. Істотно підвищується ризик корозії деталей.

В яку ціну можуть вилитися наслідки?

Оцінити наслідки в короткостроковій перспективі складно, але однозначно можна сказати, що потрапляння води в салон і порожнини кузова впливає на амортизацію авто. Його вартість при подальшому продажі через наслідки подібного дефекту істотно знизиться.

Post Author: admin