Паркетна дошка

З недавніх часів паркет отримав серйозного конкурента – паркетну дошку. Даний варіант покриття для підлоги включає всі кращі характеристики паркету, проте відчутно перевершує його по простоті укладання і вартості.

Паркетна дошка це традиційний вид покриття для підлоги, виготовлений із натуральної деревини твердих порід. на сьогодні його використання досить популярне, адже він екологічно чистим матеріалом. паркет характеризується практичністю та довговічністю, при належному доглді та правильному укладанню. найбільш поширені класичні деревини: бук, дуб, клен, ясен, вишня, горіх а також екзотичні породи як мербау, венге тощо. паркетна дошка має натуральний неповторний малюнок, створений природою. останнім часом виробники збільшують кольорову гамму паркетної дошки, тонуючи її в різні кольори. що надає можливість втілювати у реальність будь-який дизайн інтер’єру. паркетна дошка має такі основні переваги: екологічність природність тепла довговічність міцність широкий вибір кольорів широкий вибір малюнку та текстури не потребує додаткової обробки (циклювання, шліфування, покриття лаком має зручне замкове кріплення легкий монтаж можливість власноруч укласти покриття.

 

Конструктивні особливості паркетної дошки

Взагалі, паркетна дошка – це 3-х шаровий матеріал, де верхній шар виготовлений з дерева цінної породи, а 2-й і 3-й шари виготовлені з більш дешевої деревини ялини або сосни. Шари між собою проклеюються в перпендикулярному напрямку один до одного, що дає матеріалу високу міцність. Верхній шар, для захисту від будь-яких зовнішніх впливів, покривають спеціальним лаком, завдяки чому, додаткова обробка після укладання підлоги не потрібно.

 

Види паркетної дошки

Види паркетної дошкиЗалежно від особливостей на лицьовій стороні, паркет може бути:

  • однополосним;
  • двосмуговим;
  • трисмуговим.

Перший варіант зроблений з цільної дошки. Інші зроблені з 2-3 відрізків шпону, але сучасні їх варіанти, за міцностью нічим не поступаються однополосній паркетній дошці.

Крім того, паркетні дощечки можуть бути без фаски і з фаскою. Останні мають скошені краї. Завдяки фасці, виходить ефект масивної підлоги. Крім того, завдяки фасці, ховаються деякі дефекти, наприклад, зазори між ламелями, які можуть утворюватися після тривалої експлуатації покриття.

Залежно від матеріалу виготовлення верхнього шару паркетної дошки, виділяють такі основні варіанти:

  1. Ясень або дуб – відмінний гармонійний варіант підлоги для квартири.
  2. Елітний – використовуються екзотичні види дерева.
  3. Береза ​​або сосна- дешево і сердито … Малобюджетний варіант, непогано може підійти для заміського будинку.
  4. Модрина, горіх – відмінна міцність, завдяки чому, така паркетна дошка добре підійде для офісних приміщень.

 

Критерії вибору

Здійснюючи покупку паркетної дошки, доцільно звертати увагу на її технічні параметри і товщину, так як від них залежить ціна і міцність матеріалу.

Головні характеристики при виборі паркетної дошки:

  • стійкість до механічних впливів;
  • опір температурним перепадам;
  • вологостійкість.

 

Підкладка під паркетну дошку

Підкладка під пологове покриття – це ізолюючий шар матеріалу, який прокладається між підлогою та підлоговим покриттям. Воно призначене для того, щоб вберегти пластинки ламінату від деформації і вогкості.

Основне призначення підкладки – вирівнювання залишкової нерівності поверхні (до 2 мм/п.м). при цьому підкладка повинна бути щільною для того, щоб з часом, при експлуатації, вона зберігала свої технічні властивості.

Залежно від потреб покупця є можливість вибору підкладок, які мають високий рівень тепло-, звукоізоляційних властивостей. Такі функції гарно виконують коркові та деревоволокнисті підкладки. Також підкладка може мати пароізоляційні властивості, що дозволяє, при її укладанні під ламінат або паркетну дошку на бетонну основу, не застосовувати паробар’єрну плівку.

Важливо пам’ятати, що правильно підібрана і укладена підкладка забезпечує довговічність ламінату чи паркетної дошки – робить покриття більш стійким і надійним та покращує його експлуатаційні характеристики.

 

Паркетна дошка: це дорого?

Ціна паркетної дошки залежить від верхнього шару деревини, типу її укладання і обробки. Крім того, вартість залежить від типу покриття, малюнка, країни виробника.

Скориставшись нашим сайтом, недорого купити паркетну дошку ви зможете будь-якої ширини і товщини. Каталог включає сотні варіантів паркетної дошки від популярних світових брендів: Tarkett, Royal Parket, Karelia, Quick-Step, Kahrs, Coswick, Polarwood, Lab Arte …

 

Post Author: admin