Конвеєрні стрічки

Гумотросового стрічка

Звичайні гумовотканинні конвеєрні стрічки призначаються для переміщення вантажів невеликої маси. У тих випадках, коли необхідно транспортувати важкі матеріали, заготовки, гірські породи та інші масивні вантажі застосовується посилена гумотросового стрічка.

Гумотросового стрічка застосовується в двох основних сферах:

1. Склади, цехи, виробничі і портові термінали, де транспортуються готові вироби, заготовки, комплектуючі механізмів, матеріали для виготовлення деталей.
2. Шахти й гірничорудні кар’єри, для транспортування залізної та інших руд, глини, вугілля, піску, цементу, грунтових порід, солей, гранітного відсіву, полімерних копалин.
Від інших видів дана стрічка відрізняється способом конструювання – під шарами гумової основи і тканини (ЕЗ) монтують сталевий трос невеликого діаметру. Частина тросів монтується з правого скруткой ниток, а частина з лівого. Для поперечної жорсткості застосовується брекерного тканину, а також кордова основа. Завдяки цьому конструкція стає міцнішою, збільшується розривної запас міцності. Необхідне зусилля для розриву такої стрічки лежить в діапазоні 1000-5000 Н / мм. При цьому гумотросового стрічка стає дещо товщі, ніж інші види. В іншому, вона демонструє такі ж високі показники зносостійкості, механічної міцності і температурних експлуатаційних характеристик. Троси оцинковані або покриті латунню, тому надійно захищені від корозії.

Гумотросові стрічки забезпечують

  • монтаж конвеєрів великої протяжності
  • монтаж конвеєрів з великими кутами нахилу стрічки
  • монтаж конвеєрів в складних георельефних умовах
  • високу продуктивність конвеєра
  • переміщення насипного вантажу великих фракцій

Забезпечення стикування гумотросових стрічок проводиться методом гарячої вулканізації. Популярні такі види гумотросових конвеєрних стрічок: вогнестійкі, морозостійкі, стандартні (загальні).

Транспортна стрічка з текстильним кордом

Транспортні стрічки з текстильним кордом – найпопулярніший різновид конвеєрних стрічок. Складаються з багатошарової прогумованої тканини. Між тканинними шарами прокладено каучук, що надає стрічці додаткову гнучкість. Тип матеріалу і товщина шарів визначаються умовами транспортування конкретної продукції. Краї стрічки залишаються відкритими або покриваються шаром гуми, що захищає стрічку від ушкоджень. Відкриті краю залишають у стрічок, розрахованих на легкі і середні умови експлуатації; зазвичай високоміцні зв’язку між шарами виключають можливість розшарування. Теплостійкі і маслостойкие стрічки, як правило, забезпечуються гумовими бортами; на стрічках, призначених для вугільних шахт, їх наявність обов’язкова.

Матеріали

Зазвичай тканинні конвеєрні стрічки складаються з поздовжньо розташованих волокон поліестеру. Також використовуються волокна поліаміду або нейлону, але розташовуються вони в поперечному напрямку. Ці матеріали роблять стрічку легкої, еластичною і міцною на розрив.
Рідше використовується бавовна, штучний шовк, нейлон-нейлон та ін.

Гладка текстильна стрічка

Її популярність обумовлена ​​універсальністю і невисокою ціною. А завдяки високій якості гумових покриттів, стрічку можна використовувати в будь-якому процесі транспортування. Стрічки можуть мати додаткові характеристики, які визначаються умовами застосування:

  • Антистатичність
  • Негорючість
  • Стійкість до високих і низьких температур
  • Масло- і жировідштовхуючі властивості
  • Інертність по відношенню до хімічних реагентів

Транспортна стрічка з текстильним кордом застосовується для потреб середньої та важкої промисловості; випускається в багатьох різновидах. Їх основне призначення – транспортування різних вантажів – сипучих, кускових і штучних.

Стрічка конвеєрна шахтна

Багатошарова стрічка шахтна застосовується в гірничодобувній промисловості для подачі вугілля, руди, інших корисних копалин з шахти на поверхню. Шахтна стрічка відноситься до вогнестійкими і призначена для транспортування гірських порід на поверхню в безперервному режимі. Всі стрічки на українському ринку відповідають стандартам якості, відрізняються міцністю тканини прокладок стрічки, їх шириною, кількістю. Стрічки шахтні відповідають стандартам різних видів нагляду: технологічного, екологічного, атомного.

Post Author: admin