Транспортні конвеєрні стрічки широко застосовуються на різноманітному промисловому обладнанні. Залежно від типу сировини або продукції, які використовуються в технологічних процесах, застосовують стрічки, які виготовлені із застосуванням пластиків, гумовотканинні стрічки, а також гумові конвеєрні.
Де застосовуються
Транспортерну стрічку використовують для безперебійного переміщення різних вантажів, наприклад, таких:
- природні копалини;
- сипучі матеріали;
- фасована продукція;
- с / г продукція;
- різноманітна негабаритна продукція.
Безліч виробництв в Хмельницькому і по всій Україні вже широко використовують стрічкові конвеєри. Їх застосовуються в різноманітних галузях промисловості:
- автомобілебудівна (використовують конвеєрну стрічку загального застосування);
- промисловість гірничодобувна (конвеєрна стрічка для спрощення важких умов експлуатації);
- промисловість деревообробна (стрічки загального призначення, а також для спрощення важких умов експлуатації);
- промисловість легка (конвеєрна стрічка для легких умов експлуатації);
- промисловість харчова (конвеєрна стрічка із застосуванням гумових сумішей під харчову продукцію);
- металургійна (використовують теплостійку конвеєрну стрічку або загального призначення).
Взагалі, транспортерні стрічки використовують для виготовлення різноманітного обладнання, при транспортуванні сипучих і будівельних матеріалів. Її широко застосовують на друкарнях, в аеропортах …
Види транспортерних конвееерних стрічок
Транспортерна стрічка, залежно від застосовуваних матеріалів, може бути різних видів. Згідно ГОСТ, вона буває:
- гумовотканинна рифлена (використовують для транспортування вантажів під кутом до 45 градусів;
- гумовотканинна гладка (використовують для транспортування гірських порід, металу та інших матеріалів;
- шевронна стрічка (по функціональності схожа з гумовотканинною гладкою стрічкою, але підходить і для транспортування під кутом 45 градусів);
Залежно від особливостей каркаса, застосовуваних матеріалів і технологій, їх підрозділяють на:
- гумовотросові транспортерні.
- гумовотканинні транспортерні стрічки;
У свою чергу, для виготовлення гумовотканинних транспортерних стрічок
використовують:
- синтетична тканина (ТК-200);
- поліефірна і бавовняна тканина (БКНЛ).
Гумотросова стрічка
Звичайні гумовотканинні конвеєрні стрічки призначаються для переміщення вантажів невеликої маси. У тих випадках, коли необхідно транспортувати важкі матеріали, заготовки, гірські породи та інші масивні вантажі застосовується посилена гумотросового стрічка.
Гумотросового стрічка застосовується в двох основних сферах:
1. Склади, цехи, виробничі і портові термінали, де транспортуються готові вироби, заготовки, комплектуючі механізмів, матеріали для виготовлення деталей.
2. Шахти й гірничорудні кар’єри, для транспортування залізної та інших руд, глини, вугілля, піску, цементу, грунтових порід, солей, гранітного відсіву, полімерних копалин.
Від інших видів дана стрічка відрізняється способом конструювання – під шарами гумової основи і тканини (ЕЗ) монтують сталевий трос невеликого діаметру. Частина тросів монтується з правого скруткой ниток, а частина з лівого. Для поперечної жорсткості застосовується брекерного тканину, а також кордова основа. Завдяки цьому конструкція стає міцнішою, збільшується розривної запас міцності. Необхідне зусилля для розриву такої стрічки лежить в діапазоні 1000-5000 Н / мм. При цьому гумотросового стрічка стає дещо товщі, ніж інші види. В іншому, вона демонструє такі ж високі показники зносостійкості, механічної міцності і температурних експлуатаційних характеристик. Троси оцинковані або покриті латунню, тому надійно захищені від корозії.
Гумотросові стрічки забезпечують
- монтаж конвеєрів великої протяжності
- монтаж конвеєрів з великими кутами нахилу стрічки
- монтаж конвеєрів в складних георельефних умовах
- високу продуктивність конвеєра
- переміщення насипного вантажу великих фракцій
Забезпечення стикування гумотросових стрічок проводиться методом гарячої вулканізації. Популярні такі види гумотросових конвеєрних стрічок: вогнестійкі, морозостійкі, стандартні (загальні).
Транспортна стрічка з текстильним кордом
Транспортні стрічки з текстильним кордом – найпопулярніший різновид конвеєрних стрічок. Складаються з багатошарової прогумованої тканини. Між тканинними шарами прокладено каучук, що надає стрічці додаткову гнучкість. Тип матеріалу і товщина шарів визначаються умовами транспортування конкретної продукції. Краї стрічки залишаються відкритими або покриваються шаром гуми, що захищає стрічку від ушкоджень. Відкриті краю залишають у стрічок, розрахованих на легкі і середні умови експлуатації; зазвичай високоміцні зв’язку між шарами виключають можливість розшарування. Теплостійкі і маслостойкие стрічки, як правило, забезпечуються гумовими бортами; на стрічках, призначених для вугільних шахт, їх наявність обов’язкова.
Матеріали
Зазвичай тканинні конвеєрні стрічки складаються з поздовжньо розташованих волокон поліестеру. Також використовуються волокна поліаміду або нейлону, але розташовуються вони в поперечному напрямку. Ці матеріали роблять стрічку легкої, еластичною і міцною на розрив.
Рідше використовується бавовна, штучний шовк, нейлон-нейлон та ін.
Гладка текстильна стрічка
Її популярність обумовлена універсальністю і невисокою ціною. А завдяки високій якості гумових покриттів, стрічку можна використовувати в будь-якому процесі транспортування. Стрічки можуть мати додаткові характеристики, які визначаються умовами застосування:
- Антистатичність
- Негорючість
- Стійкість до високих і низьких температур
- Масло- і жировідштовхуючі властивості
- Інертність по відношенню до хімічних реагентів
Транспортна стрічка з текстильним кордом застосовується для потреб середньої та важкої промисловості; випускається в багатьох різновидах. Їх основне призначення – транспортування різних вантажів – сипучих, кускових і штучних.
Стрічка конвеєрна шахтна
Багатошарова стрічка шахтна застосовується в гірничодобувній промисловості для подачі вугілля, руди, інших корисних копалин з шахти на поверхню. Шахтна стрічка відноситься до вогнестійкими і призначена для транспортування гірських порід на поверхню в безперервному режимі. Всі стрічки на українському ринку відповідають стандартам якості, відрізняються міцністю тканини прокладок стрічки, їх шириною, кількістю. Стрічки шахтні відповідають стандартам різних видів нагляду: технологічного, екологічного, атомного.
Переваги купівлі конвеєрної і транспортерної стрічки через наш сайт
При купівлі конвеєрної стрічки, потрібно ретельно все зважити, так як її якість впливає на всі виробничі процеси.
Через наш сайт Ви зможете придбати за доступною ціною конвеєрні, транспортерні стрічки бу і нові для:
- харчових продуктів,
- легких вантажів,
- стрічки морозостійкі;
- сипучих матеріалів;
- стрічки високої міцності;
- теплотривкі стрічки.