Фарба, під час ремонтних і оздоблювальних робіт може з’явитися де завгодно. Заздалегідь прийняті захисні заходи, теж не завжди допомагають захистити повністю від бризок фарби.
Досить часто фарба залишається на керамічній плитці. Якщо відразу її помітили, очистити кахель буде не проблематично. А ось як прибрати фарбу з плитки, якщо вона добре висохла і тримається міцно на поверхні?
Способи очищення фарби з плитки
Варіантів видалення фарби з різних поверхонь є чимало, а вибір, який використовувати, залежить від тяжкості забруднення, різновиду фарби, від матеріалу, з яким фарба контактує. Особливо актуально це у випадку з керамічною плиткою – кахель з фактурною поверхнею або з тріщинами досить важко очистити від забруднень. Але все можливо і далі ми опишемо Вам 3 варіанти видалення фарби.
1 метод
У разі, якщо фарба плитку покрила бризками або окремими мазками, потрібно спробувати в першу чергу її зішкребти. Підійде для цих цілей лезо канцелярського ножа або безпечної бритви.
Для максимально ефективного результату, між поверхнею і інструментом повинен бути кут близько 45 градусів. Працювати потрібно обережно, щоб не пошкодити верхні шари плитки і не травмуватися самому. Також бажано, для своєї безпеки, використовувати распиратор і окуляри, які захистять дихальні органи і очі.
Важливо: почати краще в не дуже помітному місці – якщо раптом побачите, що з’являються подряпини або відстає разом з фарбою шар глазурі, значить потрібно зупинити очистку і вдатися до інших способів. Однак, лезо допомагає в більшості випадків і, після протирання плитки вологою ганчіркою, ви переконаєтеся в ефективності даного методу.
2 варіант
Засохлу стару фарбу, яку не виходить зішкребти, можна спробувати видалити способом нагрівання. Для цього найкраще підійде будівельний фен. До початку роботи, подбайте про провітрювання приміщення, так як більшість фарб, при нагріванні виділяють різкий запах, а деякі, навіть шкідливі для нашого організму речовини.
Використовуючи цей метод, ефективніше буде розділити забруднену поверхню на невеликі ділянки, приблизно розмірами 40х40 см. Нагрівання фарби повинно здійснюватися поступово, постійно переміщуючи сопло фена. Спочатку температуру нагрівання повітря встановіть в середнє положення, далі – збільшуйте її, якщо буде необхідність.
Важливо уважно дивитися, щоб забруднення не обвуглювалось, а тільки розм’якшувалось. Так як, якщо фарба буде горіти, є ймовірність того, що залишаться жовтуваті / сіруваті плями на плитці. Особливо акуратно потрібно прибирати фарбу з плитки світлих тонів.
Далі, як фарба нагрівається до такої кондиції, що стає м’якою і липкою, необхідно приступити до її видалення. Відмінний варіант – використання пластикового скребка. Інструмент потрібно теж тримати під кутом сорок п’ять градусів до плитки. Очищати слід починаючи від країв і переміщаючись до центру плитки. Якщо фарба починає тверднути, знову доведеться вдатися до допомоги фена.
3 метод, як видалити фарбу з плитки
Якщо ж перші 2 варіанти очищення плитки від фарби не допомогли, слід вдатися до самого радикального – хімічного впливу. Найбільш ефективно видалення фарби різноманітними розчинниками, працює з керамічною плиткою, яка має нерівну, фактурну поверхню. Крім того, даний метод підійде при очищенні старої плитки, покритої дрібними тріщинами і дефектами.
Важливо враховувати, що такий варіант хоч і найбільш дієвий, є і найбільш ризикованим. Якщо необхідно зняти фарбу на великій площі, буде доцільним звернутися до виробника плитки для уточнення, наскільки безпечний для плитки буде контакт з розчинником, який ви плануєте використовувати. Якщо такої можливості немає, цілком виправдано буде випробувати дію хімічної речовини в малопомітному місці (за меблями, в кутку) або на залишках плитки. Слід пам’ятати про безпеку – крім респіратора і очок, використовуйте гумові рукавички для уникнення опіків шкіри рук.
При сумнівах в стійкості поверхні плитки до хімічних впливів, починайте очищення з найменш агресивних розчинників. Буває, що можна обійтися столовим оцтом, який розводять з водою (навпіл). Щоб зняти размякшу фарбу, скористайтеся вже згаданим раніше пластиковим шпателем.
Якщо не допоможуть легкі розчинники, скористайтеся більш серйозним. До них відносять бензин, уайт-спірит, рідини з ацетоновою основою. До їх використання, обов’язково проведіть випробування, так як ризики пошкодження поверхні плитки значно зростають.