Існують відрізні верстати по металу, які називаються труборізами. Вони затребувані в сегменті промисловості, застосовуються в умовах механічних виробництв, необхідні для проведення ремонтно-відновлювальних робіт. За допомогою пристроїв проводиться поперечна різка металевих заготовок з профілів різних конструкцій, прутів і труб. Устаткування використовується на підприємствах зі сталевим прокатом, де потрібно різання виробів певної довжини. Пилочні труборізи передбачають класифікацію, регульовану типом ріжучого інструменту, кількості головок, в також кутів різу заготовок.
Залежно від даних параметрів виробниками надаються агрегати з механізмами нижньої, фронтальної подачі, маятникової пилки. Різноманітність конструкційних варіацій забезпечує можливість підбору обладнання в погодженням зі специфікою функціонування підприємств, промислових завдань і інших аспектів.
Деякі різновиди обладнання:
- Абразивно-відрізні пристрої для поперечного різання сталевого прокату, металевих профілів, що проводиться за допомогою абразивних кругів;
- Стрічкопильні пристрої працюють за допомогою металевої пилки стрічкового типу, виконаної у вигляді замкнутої стрічки, оснащеної ріжучою кромкою з зубами.
Особливості обладнання
Виробниками надається безліч пристроїв, застосовуваних в умовах різних промислових підприємств. Кожен тип відрізного устаткування передбачає опис технічних характеристик, габаритів, функціоналу. Спільними рисами агрегатів стає міцна станина, що забезпечує стійкість верстата під час роботи. Основним робочим елементом стає пильна головка, де встановлений різальний інструмент. Відрізні операції проводяться за допомогою опускання пристрою до заготівлі. Фіксування заготовок, сталевого прокату здійснюється із застосуванням механічних тисків. Промислові пики великих габаритів також передбачають механізми, що забезпечують подачу круглого прокату в робочу зону апаратури.
Виробниками надаються агрегати різних потужностей електродвигуна, що варіюються, в межах 700-2600 Вт. Потужне обладнання призначене для реалізації операцій при підвищених навантаженнях, обробки круглого сталевого прокату великого діаметра, а також виробів з нержавіючої сталі. Пристрої передбачають спеціалізовані пилозбірники, захисні кожухи та інші компоненти, що забезпечують стабільну і безпечну роботу. Апаратура виконана в погодженням з встановленими стандартами якості.
Установки лазерного різання з ЧПУ призначені для розкрою листа металу за заданою програмою для створення заготовок перед виготовленням деталей.
Недоліки застосування лазерного обладнання:
- Конструкційні особливості, складнощі в проведенні обслуговування, ремонтних робіт;
- Вартість апаратури, комплектуючих компонентів;
- Обмежені параметри товщини заготовок для металообробки;
- Енерговитратність;
- Особливі вимоги до монтажу, експлуатації лазерного обладнання.
Особливості підбору обладнання
Вибирати лазерні верстати для металообробки необхідно за параметрами:
- Продуктивність, швидкість виконання обробки деталей, можливості регулювання розміщення променя;
- Тип основного робочого компонента, випромінювача, термін експлуатації, Конструкційні особливості, надійність апаратури;
- Виробник обладнання;
- Гарантійний термін;
- Тип матеріалів, з яких виготовлені основні компоненти верстата, зокрема напрямні;
- Зручність, простота експлуатації, налаштування, можливість розширення функціональності обладнання;
- Особливості приміщень, де встановлюється апаратура;
- Вартість обладнання, комплектуючих компонентів, витратних елементів.
Необхідно враховувати дані параметри при підборі обладнання. Це забезпечить надійну роботу агрегатів, можливість проводить заходи з металообробки.