Тепловая мощность радиатора

Теплова потужність радіатора

Вибір радіатора для центрального опалення є дуже важливим, так як його завдання полягає в забезпеченні теплом приміщень і підтримання всередині їх постійної температури. На ринку є багато типів радіаторів. Вони різняться між собою формою, кольором, призначенням і конструкцією. Також радіатори можуть бути декоративними і багатофункціональними. Однак при виборі радіатора, необхідно в першу чергу звертати увагу на його теплову потужність. Слід пам’ятати, якщо радіатор буде основним джерелом тепла, необхідно до його розрахункової номінальної потужності додати близько 10-15%.

 

Що таке теплова потужність радіатора?

Теплова потужність радіатора є характеристикою, яка вимірюється у ВАТ (Вт) і визначає здатність радіатора віддавати тепло приміщенню. Цей параметр визначається для різних температур подачі і повернення теплоносія і температури в приміщенні, усередині якого цей радіатор встановлений.

 

Як розрахувати теплову потужність?

Передбачається, що радіатор повинен бути підібраний таким чином, щоб його теплова потужність була вищою або дорівнювала споживанню тепла приміщенням.

 

Приблизний розрахунок теплової потужності

Теплова потужність часто визначається приблизним розрахунком на підставі поверхні або кубатури приміщення. Ці величини множаться на необхідну теплову потужність для опалення 1м.кв. або 2м.куб.

Можна вважати, що для 1м.кв. приміщення необхідно від 100Вт (для добре ізольованих будівель) до 150Вт (будинки з недостатньою ізоляцією) теплової потужності. Отриманий результат визначає приблизну потужність радіатора.

Однак слід звернути увагу, що цей параметр є лише приблизним і не дає ніякої гарантії, що приміщення буде в достатній мірі обігріватися.

 

Більш точний розрахунок

Для впевненості в достатній тепловый потужності радыаторыв, слід взяти до уваги значно більшу кількість параметрів. В першу чергу, необхідно визначити величину втрат тепла в будинку, яка допоможе нам дізнатися розмір радіаторів. При цьому слід врахувати:

  • зовнішню температуру і кліматичний пояс;
  • розташування будинку щодо сторін світла;
  • показник проникнення тепла крізь стіни, перекриття та підлоги;
  • щільність вікон;
  • призначення приміщення.

Слід пам’ятати, що потужність хромованого радіатора буде нижчою від потужності емальованого радіатора такої ж площі приблизно на 30%. Дуже важливими є також характеристики теплоносія. У більшості випадків теплова потужність визначається при наступних характеристиках теплоносія: 75/65 / 20oC, де:

  • 75oC – температура подачі (води на вході радіатора),
  • 65oC – температура зворотня (води на виході з радіатора),
  • 20oC – температура всередині приміщення.

Орієнтовні параметри для розрахунку системи можна взяти з наступної таблиці

Якщо система працює при інших параметрах, ніж ті, які вказані в таблиці, або температура в приміщенні не 20 градусыв, необхідно використовувати коригувальний коефіцієнт, який дозволяє точно визначити теплову потужність радіатора.

Щоб полегшити обчислення потужності радіатора, деякі виробники розробили для своїх виробів спеціальні комп’ютерні програми або таблиці, які також дозволяють вибрати відповідні радіатори.

 

На що ще слід звернути увагу?

Необхідно пам’ятати, що радіатор повинен бути встановлений на зовнішній стіні і найкраще під вікном. В іншому випадку доведеться збільшити розмір радіатора до 20%. Прикритий радіатор також вимагає встановлення більш потужного виробу.

Теплова потужність радіатора

 

Необхідне теплоспоживання

Необхідне теплоспоживання становить від 60 до 200Вт / м.кв.

В добре ізольованих будинках k = 0,3Вт / м.кв. * К (10см пінопласту при багатошаровій стіні або одношарових стінах, побудованих з газобетонних блоків марки 400 і товщини 36,5см) теплоспоживання складе:

  • 60Вт / м.кв. для одноповерхових і мансардних будинків;
  • 70Вт / м.кв. для одноповерхових будинків.

У будинках з недостатньою ізоляцією k = 0,7Вт / м.кв. * К (5 см пінопласту) теплоспоживання складе:

  • 90Вт / м.кв. для одноповерхових і мансардних будинків;
  • 100Вт / м.кв. для одноповерхових будинків.

У будинках без ізоляції k = 1,2-1,5Вт / м.кв. * К теплоспоживання складе:

  • 130-140Вт / м.кв. для одноповерхових і мансардних будинків;
  • 150-200Вт / м.кв. для одноповерхових будинків.

Як видно з прикладів, вибір радіатора не є настільки простим завданням. Це завдання краще довірити проектувальнику опалювальної системи, а за собою залишити лише вибір естетики і функціональності обладнання.

Post Author: admin