Сталеві радіатори

Як розрахувати кількість сталевих радіаторів для приміщення

Дуже важливо розрахувати параметри системи опалення, щоб вона виправдала ваші очікування і забезпечила ваш будинок теплом, одночасно економно витрачаючи ресурси. Один з головних таких параметрів – кількість встановлюваних радіаторів. Відзначимо, що сталеві панельні радіатори володіють відмінними характеристиками по тепловіддачі і гармонійно вписуються практично в будь-який інтер’єр. Їх використання робить опалювальну систему дійсно економною та ефективною.

Принцип розрахунку кількість сталевих радіаторів

Як же розрахувати кількість необхідних радіаторів? Потрібно керуватися двома основними правилами: Для кожної кімнати призначені окремі радіатори.
Для правильного підбору потужності радіатора, потрібно враховувати ряд особливостей приміщення: якість його теплоізоляції, а також кількість наявних вікон.
Розрахунок потрібної для опалення потужності (P) досить простий і базується на формулі: P = V * 40 * k, де V – об’єм приміщення помножити на максимальну потужність, потрібну для опалення одного метра кубічного приміщення в українських кліматичних умовах (40 Вт м. Куб .), і множимо на коефіцієнт похибки (k), що залежить від показника тепловтрати в приміщенні (він коливається в діапазоні 1,15-1,25).

Є формула і набагато простіше, по якій 1 метр квадратний приміщення для свого опалення вимагає сто Вт потужності обігрівача. Правда, ця формула може бути застосована тільки для приміщень з висотою стелі до трьох метрів.

Перераховані вище методи розрахунку базуються на потрібних витратах енергії під середні зимові температури повітря, і враховують усереднені значення тепловтрат. А якщо Вам потрібно зробити розрахунок більш точно, у формулі потрібно враховувати втрату тепла через вікон, яка залежить від їх кількості та величини. Крім того, якщо в приміщенні присутня двері, яка веде в неопалювані приміщення, потрібно також врахувати через неї втрати тепла. Крім усього іншого, є необхідність враховувати, з якого матеріалу виконані стіни. Наприклад, зовнішнє утеплення стін і використання потрійних склопакетів зменшують на 15-25% втрати тепла.

Щоб створити дійсно ефективну систему опалення, просто розрахувати потрібну потужність радіаторів недостатньо. Також потрібно правильно розрахувати кількість радіаторів. Так, якщо в кімнаті є більше 1 вікна, більш ефективним буде розташування батареї під кожним з них. Це означає, що необхідну потужність треба ділити на кількість вікон, наявних в приміщенні, і, відповідно, підбирати моделі радіаторів. Довжину радіатора слід так підбирати, щоб вона перекривала вісімдесят відсотків довжини вікна.
Роблячи розрахунок кількості сталевих радіаторів і їх необхідної потужності, необхідно керуватися в першу чергу індивідуальними особливостями приміщення, де вони будуть встановлені. Такий підхід зробить вашу систему опалення максимум ефективною.

Як розрахувати потужність сталевого радіатора

Про переваги сталевих радіаторів панельного типу ми вже розповідали багато разів. Це і високий коефіцієнт тепловіддачі і простота установки і такі радіатори підходять практично під будь-який інтер’єр завдяки своєму нейтральному дизайну. Крім того, їх компактна конструкція дає можливість приховувати сталеві радіатори під декоративними панелями.

Як визначити потужність сталевого панельного обігрівача

Щоб розрахувати потрібну потужність радіаторів під конкретне приміщення, необхідно враховувати втрати тепла. Показник втрати тепла залежить від товщини і матеріалу стін, кількості вікон, наявності покрівлі або підвалу і ряду інших чинників.

Є норми, що визначають необхідну потужність радіаторів під конкретне приміщення. Так, приміщення в будинках, побудованих з цегли, вимагають потужність на 1 метр куб. – 34 Вт, із залізобетону на 1 метр куб. – 41 Вт. Керуючись даними показниками, можна приблизно розрахувати необхідну для опалення будинку або квартири, загальну потужність радіаторів.

Які краще вибрати панельні радіатори

З розміщенням радіаторів можуть виникнути труднощі, залежно від можливості їх установки і площі приміщення. Дозволити такі проблеми допоможе різноманітність типів панельних радіаторів:

  • Тип 10 – найменша потужність, радіатор складається лише з панелі, в якій циркулює теплоносій. Такий варіант підійде для невеликих приміщень, в яких є інші джерела тепла, або для коридорів і прихожих;
  • Тип 11 – складається з однієї панелі і конвектора, що збільшує тепловіддачу радіатора;
  • Тип 21 – включає дві панелі і один конвектор ребристою форми, що розташовується між панелями;
  • Тип 22 складається з двох конвекторів і двох панелей з теплоносієм. Перевершує по потужності радіатори типу 21;
  • Тип 33 складається з трьох панелей з конвекторами на кожній. Володіє найбільшою потужністю, правда має і найбільші габарити.

Всі дані типи радіаторів бувають різних розмірів у висоту і довжину, що дає можливість підібрати оптимальний розмір відповідно необхідної потужності і втрат тепла під кожне конкретне приміщення.

Також слід врахувати при розрахунку потрібної кількості і потужності радіаторів, що розраховані середні показники втрат тепла, керуючись мінімальними зимовими температурами. Відповідно, для регіонів з невеликою кількістю морозних днів і м’якою зимою, можна зменшувати трохи потужність радіаторів. Це дозволить заощадити кошти при придбанні обігрівачів. Щоб зробити більш точні розрахунки втрат тепла квартири або будинку, краще звертатися до фахівців, які врахують всі необхідні фактори, і допоможуть ефективно підібрати оптимальну кількість сталевих панельних радіаторів.

Особливості панельних сталевих радіаторів

Вибрати радіатор опалення для своєї квартири або приватного будинку не дуже легко, так як існує досить багато їх видів. Щоб зробити правильний вибір, потрібно звернути увагу на конструктивні особливості і технічні параметри радіаторів.

На сьогоднішній день, сучасні сталеві радіатори випускаються двох видів:

  • трубчасті;
  • панельні.

Їх різниця полягає не тільки в конструкції, а й у вартості. Так, вартість трубчастих радіаторів набагато вище, ніж панельних, відповідно вони не дуже популярні серед споживачів.
Що ж являють собою сталеві панельні радіатори? Це прямокутні панелі різноманітних розмірів. Основою батареї служать пластини зі сталі, які з’єднані зварним швом між собою. Поверхня панелі має вертикальним поглибленням для циркуляції тепла. Доповненням до багатьох моделей, виступають спеціальні сталеві листи форми літери «П», що забезпечують рух повітря, тим самим підвищуючи тепловіддачу і конвективні властивості радіатора. Що стосується теплової потужності панельних радіаторів, то вона залежна від самих панелей і кількості конвекційних листів. Батареї поділяються на такі типи:

  • клас 11 – 1-панельний радіатор, який має п-образний конвекційний лист;
  • клас 22 – 2-панельний радіатор, який має 2 п-образних конвекційних листа;
  • клас 33 – 3-панельний радіатор, який має 3 п-образних конвекційних листа.

Сталеві панельні радіатори підключаються до системи опалення двома способами: збоку або знизу. Другий варіант підключення дозволяє заховати трубопровід під підлогою. У комплекті також присутній додатковий прилад у формі термостатичного вентиля.

Панельні сталеві радіатори опалення – найбільш затребувані види радіаторів. Їх можна встановлювати як в квартирах централізованого опалення, так і в приватних будинках, де функціонує автономне опалення. Перевагами батарей такого типу також є:

  • підвищена тепловіддача, що дозволяє обігрівати велике приміщення;
  • величезний вибір різноманітних розмірів моделей;
  • сучасний дизайн і оформлення;
  • невисока вартість.

Розміри і основні характеристики сталевих панельних радіаторів

Основний критерій при виборі панельного сталевого радіатора – його вага, який залежить від:

1. Товщина сталевої панелі – від неї залежить довговічність радіатора: чим сталь товщі, тим він довше прослужить. Згідно досліджень вчених, корозія “з’їдає” 0,01 мм за рік. Товщина використовуваної сталі – 0,9-1,25 міліметрів. Крім того, товщина стали впливає на робочий тиск радіатора. З огляду на це, товщина стали радіатора безпосередньо впливає на його ціну: чим сталь товщі, тим радіатор дорожче.

2. Висота конвектора – ця характеристика впливає на тепловіддачу радіатора. З огляду на те, що 70 відсотків тепловіддачі радіатора йде на конвектор, його розміри і висота досить важливі. Природно, даний параметр впливає суттєво і на вартість радіатора. Якраз на конвекторах найчастіше економлять деякі виробники, жертвуючи заради зменшення вартості тепловіддачею.

Інші важливі параметри радіаторів:

1. Комплектація – зазвичай така характеристика всіх радіаторів однакова. Різниця є лише в якості комплектуючих і в наявності термостатичного клапана (актуально для радіаторів з нижнім підключенням) в комплекті.

2. Фарбування – даний параметр впливає як на естетичний вигляд, так і на стійкість до корозії радіатора. Особливо важливий цей показник, якщо радіатор розташований в місцях з підвищеною вологістю. Рекомендуємо в таких випадках, використовувати радіатори, які попередньо обробляються із застосуванням методу катафорез.

Що стосується такого параметра сталевих панельних радіаторів, як “розмір”, то він може бути найрізноманітнішим: від 40 см. До 3 метрів в довжину, і в ширину – від 49 мм до 1,6 м.

исота радіаторів варіюється від 30 до 90 см. Змінюється довжина радіатора з кроком в 10 см., висота – аналогічно, а ширина залежить від виду радіатора.

У чому відмінності сталевих радіаторів типу 11, 22 і 33

Про загальні характерні риси панельних радіаторів ми розповідали неодноразово, але є ще й класові відмінності. Це важливо, тому що від категорії безпосередньо залежать габаритні параметри і робочі характеристики радіаторів, тобто їх інтенсивність тепловіддачі і глибина. Розберемо докладно, в чому відмінності різних типів радіаторів.

Класифікація та типи сталевих радіаторів

Отже, від чого залежимо присвоєний номер типу радіатора? Щоб це зрозуміти, слід розібратися в принципах роботи даних пристроїв. Стандартний представник сталевого панельного радіатора складається з панелі, на якій відбитком виделениканали, теплоносій якраз і рухається по ним. Крім того, пристрій складається з конвектора (лист профільованої сталі, який допомагає збільшити тепловіддачу завдяки збільшенню площі). Тепло надходить панель, а завдяки конвектору, поліпшується циркуляція повітря, через що поліпшується і тепловіддача. Це можна відчути, якщо покласти руку на верхню частину конвектора – здається, ніби всередині працює невеликий вентилятор.

Цифри типів радіаторів позначають кількість конвекторів та панелей в даній моделі. Перша цифра типу радіатора вказує, скільки панельних елементів включає радіатор, друга цифра – означає, скільки в радіаторі конвекторних пластин. Найпопулярнішими і оптимальними вважаються радіатори типу: 11, 22, 33.

Відмінності сталевих радіаторів 11, 22, 33 типу

Всі три класи радіаторів за типом підключення абсолютно однакові (підключення здійснюється знизу і збоку). Основні ж відмінності типів радіаторів складаються в його ширині і кількості складових:

  • 11 тип сталевого радіатора включає одну профільовану панель з привареним до її внутрішній стороні конвектором-змійовиком, що підвищує площу тепловіддачі. Його ширина – 49 міліметрів, а довжина підбирається індивідуально під кожне приміщення.
  • 22 тип складається з 2 теплових панелей, з привареними до їх внутрішній стороні конвекторами. Товщина радіатора даного класу – 104 міліметра.
  • 33 клас включає радіатори 11 і 22 класи, з’єднані в один. Свій конвектор-змійовик є у кожна з 3 панелей. Товщина такого типу радіатора – 16 сантиметрів.

Post Author: admin