Садово-городній інвентар.
Штикова лопата. Навіть власникам культиваторів і мотоблоків не обійтися без штикової лопати, коли потрібно обробити важкодоступні ділянки, викопати рів або яму.
Штикові лопати бувають двох видів: з округлим і прямокутним лезом. Лопата з округлим лезом зручніше для роботи на твердих фунтах і цілині, лопатою з прямокутним лезом зручно копати пухкий оброблений грунт.
Совкова лопата – незамінний інструмент в господарстві, чи не замінити штиковою лопатою. Совкова лопата потрібна для сипучих матеріалів, таких як пісок, добрива тощо. Вона має спеціальні бортики, що запобігають їх розсипання. Породна лопата, яку іноді називають «черви» за схожість з серцем, використовується в багатьох роботах, в основному для переносу або перекладання матеріалів. Ребро жорсткості додає міцності, увігнутий профіль дозволяє захопити більше матеріалу.
Граблі необхідні для роботи і в саду, і на газоні, і на клумбі або городі. Граблі з гнучкими віяла зубцями зручні для згрібання сухих листя і скошеної трави. Для роботи та з землею краще підходять граблі з жорсткими зубами. Ними зазвичай розрівнюють і рихлять землю. Для зручності роботи, особливо на великих площах, ручка повинна бути легкою і еластично. Для обробки клумб і грядок краще підійдуть малі граблі на короткій ручці.
Алюмінієві сходи – легкі і компактні і при цьому здатні витримати навантаження вагою до 150 кг. Вони майже не піддаються корозії. Зазвичай садові сходи компактно складаються, тому їх легко переносити по саду або перевозити. Стійкі ніжки гарантують рівновагу навіть на пухкому або нерівній поверхні. Деякі садові сходи – діелектричні для безпечної роботи з проводкою. Окремі моделі можуть бути оснащені коліщатками для зручності пересування.
Вибір огородження. Дерев’яний паркан – безпека і природність. Для всіх, хто цінує красу виробів з дерева, кращим рішенням буде паркан з дерев’яних секцій. Така огорожа грає не тільки охоронну, а й декоративну роль, створюючи автентичний колорит і гармонію. Плетений паркан виконує переважно естетичну функцію.
Зварна сітка – безпека і практичність. Зварна сітка виготовлена з оцинкованого дроту методом точкового зварювання і покрита ПВХ. Завдяки зеленому кольору і невеликої щільності, сітка майже не помітна серед зелені саду. Це солідне і довговічне рішення.
Для тонких гілок, квітів і легкої роботи, ідеально підходять секатори. Вони дозволяють ефективно зрізувати паростки діаметром до 2 см. Якщо ви плануєте часто їх використовувати, зверніть увагу на покриття рукоятки, переконайтеся, що вибране знаряддя зручно лежить в долоні. Велике значення також має якість лез: вони можуть бути виконані з нержавіючої, вуглецевої або покритою сталі. Найкращими з точки зору чистоти є покріті леза, але довговічними є леза з вуглецевої або нержавіючої сталі. Незайвою буде можливість змінювати леза. За способом різання розрізняють секатори-ножиці, обхідні і наполегливо секатори. У секаторів-ножиць обидва леза заточені і схожі на пташиний дзьоб, наполегливо секатори мають тільки одне лезо, яке спирається на так зване ковадло. У обхідного секатора одне з лез заточене під кутом 90 градусів і зміщене по відношенню до ріжучого леза, таким чином натиск здійснюється тільки на ту частину гілки, яка відсікається. Для високо розташованих пагонів і товстих гілок рекомендується застосування сучкорізи. Ними можна обрізати гілки діаметром до 4 см, а при використанні сучкоріза з монтажними пилами – ще більшого діаметру. При виборі такого знаряддя головним критерієм буде його вага. Незайвими будуть опції, дозволяють змінити кут установки наконечника або можливість зачепитися за гілку, що значно полегшує роботу.
Ножиці для живоплоту.
Секатори потрібні як для санітарної обрізки дерев і живоплотів, так і для їх декоративного оформлення. Вибір ножиць залежить від виду робіт. Так для делікатного формування рослин підійдуть невеликі, легкі ножиці. Ножицями з довгими ручками і хвилястими лезами легше працювати на більшій поверхні. Вибираючи ножиці обов’язково зверніть увагу на їх вагу, адже їх неодноразово доводиться піднімати вгору. У будь-якому випадку ножицями можна користуватися тільки для обрізки тонких молодих пагонів. Спроба замінити сучкорез або пилку ножицями може травмувати рослину.
Пили.
Для обрізки товстих гілок діаметром більше 4-5 см використовують пилку. Для догляду присадибної ділянки зазвичай досить ручної пилки:
– звичайна пила з прямим лезом дає можливість обрізати пагони, густо ростуть;
– пила «лисячий хвіст» має зігнуте лезо, дозволяє працювати без сильного натиску;
– пили зі складним лезом – безпечні і краще підходять для роботи на сходах. У складеному вигляді такі пилки займають менше місця, ніж звичайні;
– пила з ручкою ідеально підходить для обрізки дуже товстих гілок, її додатковою перевагою є змінні леза.
Пам’ятай!
Зрізи великого діаметра (понад 10 см) вимагають додаткового догляду. їх слід покрити спеціальним захисним засобом або звичайним водоемульсійною фарбою з додаванням протигрибкового препарату.
Прибирання в саду.
Після таких робіт, як обрізка дерев і чагарників, косіння трави, а також восени, в саду необхідно навести порядок. Скошену траву і листя згрібають граблями. Для ефективної роботи на великих поверхнях доцільно скористатися електричним садовим пилососом, який дає можливість значно скоротити час роботи. Більшість моделей пилососів, крім функції всмоктування мають функцію дуття, завдяки якій листя можна швидко зібрати і відправити в компостера.
Товсті гілки, що залишилися після обрізки, кинути в компостера цілими не можна: процес компостування буде тривати занадто довго. Тому їх заздалегідь подрібнюють за допомогою спеціального пристрою.
Щоб зробити правильний вибір, слід звернути увагу на спосіб подрібнення:
– безшумні подрібнювачі відмінно підходять для товстих і твердих гілок старих дерев. Основний елемент механізму – зубчасте коло, який одночасно втягує і подрібнює гілку.
– подрібнювачі універсальні добре справляються з гілками з листям і частинами зрізаного живоплоту. Функцію подрібнення виконують ножі, розміщені на диску, який розташований під кутом.
Важливо!
Чим дрібніше залишки потрапляють в компостера, тим менше тривалість процесу освіти добрива.