Види насосів

Поверхневі насоси

Поверхневі насоси розміщуються за межами джерела води, відповідно, забір води відбувається за допомогою всмоктування. Вони призначені для перекачування води з резервуарів, природних водойм, колодязів і т. В основному поверхневі насоси бувають двох видів: вихрові і відцентрові. Напір вихрового насоса 3-4 рази вище, ніж відцентрового за рахунок кругового руху і прискорення частинок рідини. Однак ККД вихрового насоса трохи менше, ніж відцентрового. Всі поверхневі насоси, як правило, мають вигляд насосних станцій, де, крім самого насоса, присутні елементи автоматики, які автоматично вмикають і вимикають насос при використанні води і підтримують постійний тиск 1,5-3 атм., Чого цілком достатньо для роботи сучасної домашньої техніки (газових колонок, пральних і посудомийних машин і т.д.). Одна станція може забезпечити водою і будинок, і баню, і полив ділянки.

Садові насоси

Садовий насос – незамінний помічник для всіх любителів заміського життя. Він може застосовуватися для поливу рослин, наповнення різних ємностей, відкачування дощової води, водопостачання басейну, фонтану або декоративної водойми.

За принципом дії більшість садових наносів – це поверхневі відцентрові насоси. Вони можуть піднімати воду з глибини 6-10 метрів. Продуктивність такого устаткування безпосередньо залежить від його потужності і може варіюватися від 30 до 160 літрів в хвилину.

Переваги садових насосів

  • Широкий вибір моделей від недорогих пластикових насосів до більш довговічних виробів з чавуну і нержавіючої сталі
  • Економне споживання електроенергії
  • Міцний корпус
  • Висока продуктивність
  • Компактні розміри

Фекальні насоси

Фекальний насос призначений для відкачування брудної води з твердими включеннями невеликого розміру (до 4-5 см). Таке обладнання просто незамінне на дачі і в заміському будинку. З його допомогою Ви можете відкачувати воду з вигрібної ями, септика, підвалу, садового водоймища, ємностей із забрудненою водою, ям і канав. Фекальний насос зробить всю брудну роботу, за яку Ви не хочете братися.

Багато моделей фекальних насосів оснащені спеціальним вбудованим ріжучим механізмом. Ви можете не побоюватися, що потрапила в ємність папір, тканину або волосся зашкодять пристрій або стануть перешкодою для відкачування води.
Каналізаційний насос в Україні

Каналізаційний насос – це спеціальне високопродуктивне пристрій, призначений для відведення стічних вод. Він необхідний там, де відсутня підключення до центральної системи водовідведення (каналізації) – на дачі, в котеджі, заміському будинку. Каналізаційні насоси, забезпечені подрібнювачем, підходять для відведення сильно забруднених стічних вод.

Каналізаційний насос для приватного будинку

Сфера застосування каналізаційного насоса широка. Його можна використовувати, коли необхідно забезпечити водовідведення в резервуар або відстійник, який знаходиться вище точки водокористування. Також, каналізаційні насоси ефективні при осушенні підвалів в період паводку. Восени з його допомогою можна відкачати воду з декоративної водойми, а навесні – наповнювати їх водою з річки, ставка чи озера.

Переваги каналізаційних насосос

  • Низький рівень шуму
  • Довговічність і висока продуктивність
  • Простота в експлуатації і чищенні
  • Легкість в установці
  • Невимогливий до умов експлуатації

Водяні насоси промислові

Промислові насоси відрізняються від побутових більш високою потужністю, продуктивністю і габаритами. Вони можуть застосовуватися для перекачування холодної та гарячої води, забруднених і стічних вод, агресивних і охолоджуючих рідин. Варіантів застосування промислових насосів маса: організація систем зрошення, водопостачання виробничих цехів, підвищення тиску в системі водопостачання для організації мийних установок, пристрій фонтанів і систем кондиціонування.

Технічні характеристики промислових насосів

Корпус промислових насосів виготовлений з міцних, довговічних матеріалів – чавуну, нержавіючої сталі, латуні. Висота підйому води варіюється від 14 до 120 метрів, потужність від 600 до більш Потужність 2000 Вт. Потужність безпосередньо впливає на продуктивність обладнання: чим вона вища, тим більше кількостей літрів в хвилину зможе підняти насос.

Заглибні насоси

При неможливості використання поверхневих насосів, наприклад, через занадто велику глибину джерела, вибирають заглибні насоси. До цієї групи належать колодязні і свердловинні насоси. Деякі моделі можуть бути завантажені на глибину до 150 метрів і здійснювати підйом води на висоту понад 200 метрів. Це дозволяє з комфортом експлуатувати колодязі і свердловини, забезпечуючи безперебійне водопостачання заміського будинку, дачі або присадибної ділянки.

Колодязні насоси

Колодязні насоси найчастіше оснащені нижнім збірним відворотом. Це дозволяє насосу працювати в режимі часткового занурення. Деякі моделі таких насосів забезпечуються поплавковим вимикачем, який припиняє роботу приладу при відсутності води.

Свердловинні насоси

Вони мають невеликий діаметр (3-4 дюйма) і служать для підйому води з великої глибини піщаного або вапнякового водоносного шару. Вони підходять і для подачі води, що містить механічні домішки. Деякі моделі свердловинних насосів використовуються також горизонтально для забору води з річки або озера, коли вони знаходяться далеко від дому та необхідний великий натиск. І колодязі, і свердловинні насоси можна обладнати елементами автоматики, які дозволять створити автономну систему водопостачання. Як вибрати

Глибинний насос

Вибираючи глибинний насос, варто звернути увагу відразу на кілька факторів. По-перше, діаметр корпусу насоса повинен бути менше діаметра свердловини, інакше його просто не вдасться занурити. По-друге, враховуйте можливу глибину занурення – для цього необхідно виміряти, на якому рівні знаходиться дзеркало води в колодязі або свердловині. По – третє, зверніть увагу на потужність насоса. Саме вона впливає на його продуктивність (здатність піднімати певний обсяг води в хвилину).

Дренажні насоси

Вони призначені для відкачування забрудненої води з котлованів, підвалів, погребів, басейнів і штучних ставків. Вони мають тривалий термін служби і не вимагають технічного обслуговування. Дренажні насоси малогабаритні, тому їх можна при необхідності переносити. Найчастіше такі прилади оснащені вимикачем поплавця для автоматичного включення / вимикання в залежності від рівня води.

Дренажні системи

Дренажні системи призначені для збору і відведення талої або дощової води. Вони складаються з безлічі комплектуючих а тому легко адаптуються до умов і параметрів конкретної ділянки.

Що необхідно для пристрою ефективної і довговічною дренажної системи?

  • Геотканина, яка допоможе зміцнити грунт, запобігти змішування гравію або щебеню з грунтом, уникнути засмічення та замулення дренажної системи, значно підвищити термін її служби.
  • Дренажні труби дозволять забезпечити водовідведення на будь-які відстані. Вони забезпечені перфорацією і можуть заглиблюватися на 3-5 метрів.
  • Грати дощоприймачів необхідні при монтажі зливової каналізації.
  • Водовідвідні лотки дозволять уникнути підмивання фундаменту, зверху вони накриваються пластиковими або чавунними гратами.

Сучасний заміський будинок або дача немислимі без насоса для водопостачання. Його продуктивності повинно вистачати не тільки для того щоб забезпечити подачу води в будинок, але і поливати присадибну ділянку або газон, наповнювати басейн, забезпечувати подачу води в баню тощо. Крім того, не обійтися без насосів для відкачування побутових стоків і забрудненої води. Для вирішення всіх цих завдань існує безліч різновидів насосів з різними технічними характеристиками. Найголовніше – правильно підібрати насос для своїх цілей. Головними характеристиками при виборі насоса є витрата води і натиск. Витрата вимірюються в літрах в секунду (л \ с) або в кубометрах на годину (м3 \ год.). В середньому, цей параметр для сім’ї з трьох-чотирьох чоловік дорівнює 2-4 м3 \ год, плюс полив – ще 1,5 м3 \ год. Оскільки більша частина води в будинку не затримуються, то обсяг, що поставляється повинен відповідати витрати каналізаційного насоса (якщо побутові стоки НЕ відводяться до колектора ж стоком). Для підрахунку напору водопідйомних насосів слід враховувати необхідний натиск в системі (не менше 2 бар), різницю висот між рівнем забору води та її виходом і втрати напору в трубопроводі. Вибираючи насос, подбайте про те, щоб робоче колесо, вал, корпус насоса були виконані із зносостійкого матеріалу; нержавіючої сталі або якісного пластику.

Post Author: admin