Кімнатні та балконні рослини

Які рослини посадити на балконі або терасі?

Вибираючи рослини для балкона насамперед зверніть увагу на його освітленість. Герань, гвоздика, флокси, настурція люблять сонце, тому їм прекрасно підійде південна сторона. Також на півдні можна посадити ранні сорти рослин, які будуть радувати око вже з ранньої весни. Східні і західні балкони можуть прикрасити бегонії і фуксії. Пеларгонія ж не любить багато сонця, тому вибирає північний схід або захід.

Світ кімнатних і балконних рослин надзвичайно багатий і різноманітний. Декоративні квітучі і листяні рослини повсюдно прикрашають інтер’єри та екстер’єри будинків, магазинів і офісів, а також балкони, оранжереї, тераси і зимові сади. І це не дивно, адже вміло підібрані квіткові ансамблі здатні створити і робочу атмосферу, і справжній оазис для відпочинку, завжди даруючи гарний настрій і відчуття гармонії.

Балконні горщики як зроби правильний вибір?

птимальне, найпопулярніше р рішення -це переважно пластикові ящики різних розмірів і форм зі спеціальною вкладкою, яка забезпечує необхідний рівень вологи для рослини. Завдяки цьому грунт не пересихає, а коріння рослин захищене від надміру вологи.

Яку землю використовувати для балконних рослин?

Грунт для рослин, які ростуть в горщиках повинен бути підібраний за типом рослини і найкращої якості, щоб максимально забезпечити потребу рослин в поживних речовинах. Щоб уникнути пересихання, вибирайте грунт з додаванням речовин, які утримують вологу.

Застосування добрив. Щоб балконні рослини були здоровими і квітучими необхідно інтенсивно використовувати добрива, адже кількість грунту в контейнері значно менше, ніж в природних умовах. Першу підгодівлю квіти повинні  мати вже при висадці в контейнери. Однак якщо ви не додали в грунт добрив тривалої дії, вас виручать капсули з добривами.

Як доглядати за листяними кімнатними рослинами? Особливість і головна принада листяних рослин – це їх фігурне з різними візерунками листя. Але саме воно потребує і найбільшого догляду. Навіть тонкий шар пилу і бруду заважає нормальному газообміну, а також створює сприятливе середовище для розмноження паразитів і шкідників. Для того щоб рослина отримувала необхідну кількість вологи і була здоровою, необхідно регулярно її зрошувати. Щомісяця варто обполіскувати листя водою або протирати вологою ганчіркою.

Серед кімнатних рослин впевнено тримають пальму першості декоративні квітучі рослини. Однак примхливість і вимогливість цих красунь ні скільки не поступається їх чарівності і оригінальності.

Як доглядати за квітучими кімнатними рослинами? Всі квітучі рослини люблять прохолоду оптимальна для них температура – 15-18 градусів. Освітлення повинне бути яскравим, але без прямих сонячних променів. Тому краще не розташовувати їх на південних підвіконнях. Квіткові рослини, на відміну від листяних, люблять вологий грунт. А сухе повітря, наприклад а в опалювальний сезон, може завдати їм непоправної шкоди. Тому не забувайте обприскувати рослини, особливо, коли вони цвітуть. Поливати квіти бажано м’якою водою. Щоб звичайну водопровідну воду зробити м’якою, потрібно ії профільтрувати, або дати відстоятися. У період активного росту, квітучих рослин необхідно регулярне підживлення. Можна використовувати рідке добриво для квітучих рослин. Взимку кількість добрив зменшуємо.

Важливо!

Для вирощування кактусів необхідно намагатися відтворити умови їх природного місця існування. Для цього потрібно забезпечити хороше дренируемая некислий грунт, хороше освітлення і кілька тижнів спокою взимку.

Кактуси – одні з найкрасивіших і невибагливих рослин. Завдяки своїй ефектній і екзотичної зовнішності вони прекрасно виглядатимуть і на підвіконні, і на балконі, і в декоративні композиції.

Пересадка рослин

Кращий час для пересадки рослин – рання весна. Пересаджувати потрібно тільки ті рослини, які мають багато паростків або значно збільшили свої розміри за сезон. Однак брати горщик «на виріст» не варто, це може уповільнити зростання рослини. Для малих рослин новий горщик повинен бути більше попереднього всього на 2 см для великих ця різниця становить близько 10 см. На дні нового горщика обов’язково розміщуємо шар дренажу, це вбереже ваше рослина від надмірного зволоження. Далі на невеликий шар нового ґрунту обережно, щоб не пошкодити кореневу систему, висаджуємо рослина. Простір навколо рослини засипаємо свіжою землею, яку злегка утрамбовують.
Добрива і грунти для кімнатних рослин. Грунт, як і добрива, необхідно підбирати особливо ретельно, і окремо для кожної рослини. Так деякі рослини воліють кислого грунту. Це, зокрема гортензії, камелії, папороті, рододендрони. Лужний грунт подобається лимонів, пальм, кипарис. А ось пеларгонії і примули найкраще себе почувають в нейтральній грунті. Удобрювати слід виключно здорові рослини в період зростання і цвітіння. Переважно підгодовувати рослини починають в кінці зими – початку I весни. В кінці літа ж, коли більшість рослин припиняє І активне зростання, слід припинити додавання добрив. Ні в якому разі не можна удобрювати рослини, коли грунт сухий – це може пошкодити рослині.

Іншу інформацію про рослини, а також про політику, бізнес, спорт та медицину, можна дізнатись на новинному порталі: Україна новини.

 

 

 

 

Post Author: admin