Альпійська гірка

Найкращим сезоном для підготовлення ділянки під будівництво майбутнього гірського об’єкту являється літо (червень-липень) щоб до початку будівництва, яке бажано почати вже осіню,ви змогли повністю почистити ділянку від, пирію та інших не бажаних бур’янів. Для цього через дві неділі після першої обробки гербіцидом, потрібно спровокувати ріст буряна (створити умови для його росту: якщо сухо – полити ділянку, якщо прохолодно – накрити прозорим целофаном для скорішого дозрівання, потім зняти целофан),дати піднятись новому буряну до 10-15 см., і повторювати обробку при потребі,ще кілька раз. Тоді осіню можна буде спокійно братись за будівництво задуманого вамигірського об’єкту, любого виду. Якщо до сильних осінніх дощів, виконати описані нижче роботи, осінні та зимові опади допоможуть вам  ущільнення споруди.  Саме тому, висота вашого об’єкта при будівництві має бути більше задуманої мінімум 20-25 см.

Спочатку переглянемо самий важкий вид із вище описаних гірок – альпінарій. Технологія будівництва інших видів гірок схожих з альпінарієм. Можна створити ескіз гірки.

Коли ви визначилися з місцем знаходження вашої гірки, розміром,формою, приблизною  висотою, позбавились від бур’янів – помітьте контури на землі, визначте контури вашого об’єкту.

Наступним етапом, яким ні в якому разі не потрібно нехтувати, являється створення міцної основи. Ви ж не бажаєте щоб через рік два,ваша гірка розлазилась чи перетворилась в безформенну гору?  Значить, готовимо основу. Для  цього по відміченому розміру гірки,лопатою знімаємо плідний шар ґрунту (біля 20см.). Грунт пізніше нам знадобиться. Його бажано зложити  на кучу, на сильну поліетиленову клейонку, за метр, півтора від місця ведення подальших робіт. Замість прибраній землі засипаємо не мають декоративної цінності камені ( ті що не жалко, тому що їх не буде видно) щебінь, битий кирпі, шифер і т.д. Утрамбовуємо,гарно поливаємо, рівняємо и знову утрамбовуємо – основа для альпійської гірки готова.

Часто, гірки створюють з матеріалу який залишився після будівництва. І тому, пояснюю: альпійську гірку можна побудувати двома способами.  Перший і самий важкий спосіб, використовується на великих територіях, і ці гірки значних розмірів. Їх строять якщо є велике каміння і їх багато. Вони викладаються на підготовлену основу(за допомогою техніки) у вигляді гірської вершини: то один на інший, то доторкаючись до іншого, по задумці автора. Викладене крайнє каміння в даному випадку, використовується як контури гірки, її боковими границями, а каміння в середині – каменистими каркасами, і по суті, самою гіркою. Пустота між камінням заповнюється спочатку щебенем або керамзитом, піском, потім родючим шаром ґрунту. Переваги та недоліки такого альпінарія очевидні: велике каміння, без сумніву вражає,але це самий дорогий і важкий спосіб. Крім того, обмежуються коло рослин для такого альпінарія: між камінням добре будуть себе почуватив основному покривні рослини, а іншим – потрібно буде додатково передбачати умови.

Альпійська гірка

Post Author: admin