Лазня в Хмельницькому

Баня існувала у самих різних народів з найдавніших часів, саме назва прийшла з праслов’янської мови. Так називають приміщення для миття, в якому на людину одночасно впливає не тільки вода, але і гарячий вологий повітря (в російській лазні) або сухий жар (у фінській сауні).

У кожного народу існують свої лазневі традиції, вони формувалися століттями і до сих пір не втратили відданих шанувальників.

Загальне оздоровлення організму в лазні

Про лікувальний ефект банних процедур було відомо ще кілька століть тому. В баню традиційно відправляються при застуді, захворюваннях органів дихання. Використання ефірних масел і віників підсилює ефект. Багато хто вважає, що парна допомагає від болів в спині, м’язах, розтягнень. А чи варто каже про те, як важлива лазня для тих, хто хоче скинути зайву вагу або позбавитися від целюліту. Тут уже воістину її значення важко переоцінити. Але ми хочемо підкреслити ще й заспокійливий ефект лазні. Водні процедури допомагають зняти напругу, відволіктися від повсякденних проблем, знизити рівень стресу. Відпочинок в банному комплексі вирівнює психоемоційний фон людини і дає йому заряд бадьорості на трудовий тиждень.

В першу чергу, скажімо про характерні риси лазні на дровах:

1. Дрова – самий екологічний вид палива;
2. М’який пар, який обволікає все простір;
3. Температура коливається від 55 до 80 градусів;
4. Високий рівень вологості до 70%;
5. Аромат натурального дерева;
6. Як правило, в російській лазні є 1-2 рівня, на яких можна паритися;
7. Відсутність дуже різких перепадів температури, її плавне підвищення і зниження.

Як відомо, лазня буває не тільки російської. Представники багатьох інших народів в захваті від водних процедур, і у них є чому повчитися. Варто тільки згадати про турецькому хаммаме, японської лазні, або фінській сауні.

Особливості сауни:

  1. Сухий пар, вологість повітря всього 20%;
  2. Температура повітря в парильні досягає 100 градусів;
  3. Можливість встановлювати точну температуру, регулювати її;
  4. У фінській парній зазвичай облаштовують 4 рівня для ширяння;
  5. Віники не використовуються.

Кожен вид лазні, будь то російська або фінська має право на існування. Сьогодні у сауни чимало шанувальників. Але російська лазня і раніше б’є всі рекорди популярності і незмінно викликає у відвідувачів масу позитивних емоцій.

Російська лазня на дровах

Традиції класичної російської лазні складалися протягом століть, здавна вона була місцем не тільки для фізичного, а й для духовного очищення.

Приміщення парної повинне було бути тільки дерев’яним: природний матеріал створює особливу розслабляючу енергетику, забезпечує комфортний мікроклімат. Для обробки здавна використовують осику: вважається, що ця порода дерева здатна забирати негативні емоції. Сучасні лазні будують з різних матеріалів, однак обробка повинна бути тільки дерев’яною в кращих традиціях старої Русі.

Деякі аксесуари стали характерною особливістю саме російських бань:

1. Поливний відро. Воно монтується над купіллю і дозволяє швидко охолодитися після відвідин парилки. Таке відро виготовляється тільки з натурального дерева і встановлюється за допомогою спеціального механізму: воно перекидається одним рухом, вся вода виливається відразу.

2. Банні віники з гілок дуба, берези та інших деревних порід. Вони забезпечують тілу масаж, що підсилює кровообіг, що прискорює загоєння ран, тонізуючий і омолоджуючий. Класичні лазневі віники виготовляють з листяних порід, більш екзотичні варіанти – евкаліптовий і ялівцевих. У кожної деревної породи є свої переваги і особливі властивості.

3. Спеціальний температурний режим. На відміну від фінської сауни, температура в парильні не перевищує 60 градусів, а ось вологість в приміщенні повинна бути дуже високою.

Посилене потовиділення забезпечується саме за рахунок гарячого важливого пара. Такі умови забезпечують посилений прогрів організму, а ароматичні масла дають цілющий ефект.
послуги банщиків

У російській лазні найприємніша процедура – це ширяння віниками. Використовуються віники з самих різних порід дерев: березові, дубові, липові, евкаліптові і ялівцеві. Кожен з них має цілющі властивості. Повною мірою отримати задоволення від процедури допоможуть послуги банщика. Професіонал створить в парній потрібну атмосферу (температуру і вологість), проведе один або кілька сеансів ширяння за вашим бажанням. Досвідчені професіонали в області SPA допоможуть отримати максимальне задоволення від відвідування лазні.

Застосування лікарських трав в лазні

Посилити ефект від відвідування лазні допоможуть лікарські трави. Їх використовують для приготування запарок, відварів, чаїв, настоїв, ванн. Також застосовуються віники з лікарських трав і їх масла. Найчастіше в лазні використовується запарка. Це вода, настояна на травах, яка використовується отримання водяної пари з цілющими властивостями. Таку рідину вихлюпують на кам’янку, щоб баню огорнув густий ароматний пар. Для цього особливо переважно використовувати рослини, які мають бактерицидну дію. Це евкаліпт, ялівець, шавлія. Також, запарки можуть володіти розслаблюючу дію, яким славляться м’ята і ромашка. Лаванда, звіробій і пижмо володіють тонізуючими властивостями і піднімають настрій.

Технологія будівництва зрубу для лазні

Класичний зруб для лазні будується з колоди або бруса з кутовим з’єднанням «в чашу» або «в лапу». Теплий кут не продувається, вінці зрубу щільно прилягають один до одного.

Важливо правильно підібрати ліс: найбільш стійкою до гниття є хвойна деревина, однак через високий вміст смоли вона не використовується для внутрішньої обробки.

Нижні вінці укладаються з колод модрини, цей матеріал не схильний до гниття. Для утеплення використовуються натуральні матеріали – мох, пакля або джутове волокно.

Банний зруб може бути оброблений вагонкою або іншими натуральними матеріалами, природний інтер’єр красиво виглядає і налаштовує на спокійний, розслаблюючий лад.

Оздоблення парилки може бути виконана з липи або осики: деревина не містить смоли. У приміщенні встановлюються полки на різних рівнях – це дозволяє регулювати температуру і вибирати найбільш комфортний ділянку для розігріву і масажу віником.

Традиційно в лазні використовують березові і соснові дрова: вони не тільки забезпечують якісний жар і добре прогрівають приміщення, а й дають неповторний аромат. Баня на дровах не втрачає відданих шанувальників, незважаючи на все більшого поширення електричних печей.

Хочемо підкреслити, що приватна лазня – це не громадська лазня з усіма її мінусами. Головна відмінність – безтурботна атмосфера, затишок і спокій. Тут не буде сторонніх, ви можете забронювати парну тільки для своєї компанії. Крім того, в громадській лазні ви не зможете після процедур розміститися в розкішному номері готелю або повечеряти в ресторані. А може бути, перед лазнею ви захочете посидіти на березі озера з вудкою. У приватній лазні ви знайдете все це і багато іншого, щоб вікенд був незабутнім.

Якщо Вас цікавлять різноманітні повітряні кульки на будь-який смак, букети з кульок, композиції, фотозони з повітряних куль в Івано-Франківську, детальну інформацію можете знайти на сайті.

 

Post Author: admin