Рекуператори повітря

При сучасному будівництві квартир і будинків обов’язковою умовою є можливість створення нормального мікроклімату. Дана проблема вирішується за допомогою правильної технічної організації вентиляції. Саме це стало робити важче за рахунок вдосконалення будівельних матеріалів. Природній вентиляції не дають відбуватися максимально герметичні вікна та двері, які покликані усувати шуми і протяги.

Частковим вирішенням таких проблем є встановлення кондиціонерів і механізми для створення штучної вентиляції, але це не завжди допомагає. Ідеальний варіант при таких умовах – це рекуператор повітря. В його функції входить енергозбереження в квартирі і провітрювання. Деякі системи вентиляції також мають таку функцію, але не забувайте, що для підбору такого пристосування для квартири необхідний професійний підхід.

 

Що таке рекуператор повітря?

Багато хто може подумати, що це, те ж саме, що і вентиляція. Але це припущення помилкове. Рекуператор повітря є всього лише доповненням до вашої вентиляційної системи. З його допомогою відбувається циркуляція повітря в квартирі і виділення тепла. З інженерної точки зору, рекуператор являє собою установку припливного і витяжного типу, яка відповідає за постійне оновлення повітряної маси в приміщенні. При цьому використане повітря виводиться, а замість нього подається вуличне.

У рекуператор також вбудований теплообмінник, який дозволяє підтримувати тепло в приміщенні. Таким чином, повітря, яке виводиться, віддає своє тепло приміщенню, за рахунок чого підтримується енергозбереження. Це є основною перевагою даного приладу, він дозволяє заощадити на опаленні.

 

Класифікація рекуператорів

Рекуператори різняться за своїм призначенням, по конструкції, схемою руху теплоносіїв. Виділяють наступні види рекуператорів?

  • Роторні;
  • Пластинчасті
  • Водні
  • Рекуператори, які можна ставити на даху.

 

Роторні

роторний рекуператорТакий тип пристрою живиться від електроенергії, лопаті обертаються від ротора (або 2 роторів), завдяки чому, відбувається рух повітря. У більшості випадків, вони циліндричної форми з пластинами і барабаном всередині. Обертаються пластини під впливом потоків повітря: спочатку виходить кімнатне повітря, далі, змінюючи напрямок, починає надходити назад повітря з вулиці.

Якщо порівнювати роторні і пластинчасті рекуператори, то у роторних пристроїв хоч і розмір більше, зате значно вищий ККД. Це ідеальний варіант для великих приміщень – торгових центрів, ресторанів, лікарень, залів. Серед мінусів виділимо не дешеву їх ціну, та споживають багато електроенергії.

 

Пластинчасті рекуператори

Пластинчасті рекуператориЦе найпоширеніші рекуператори, так як коштують недорого, а працюють ефективно. Теплообмінник пристрою включає одну або кілька мідних, алюмінієвих або пластикових пластин, які знаходяться в нерухомому стані. Потрапляючи в пристрій, повітря проходить через касети і не змішується, спостерігається в процесі роботи одночасний процес підігріву і охолодження.

Прилад дуже компактний і надійний. Ще одна перевага – функціонують пластинчасті рекуператори без споживання електроенергії. З мінусів – пластинкові моделі не можуть працювати в морозну погоду, оскільки вологообмін неможливий через промерзання витяжного пристрою.

 

Водяний рекуператор і пристрій, що розміщується на даху

Водяний рекуператор дуже схожий по продуктивності з пластинковим. Відмінності в тому, що він сильно нагадує водяну систему опалення. З мінусів – часте техобслуговування і невисокий ККД.

Що стосується рекуператора, який є можливість розмістити на даху, то він не потребує експлуатаційних витрат, економить в кімнаті простір. Цікаво, що його ККД – максимум 68%. З мінусів можна виділити складність установки (для нього потрібна спеціальна система кріплення).

 

Лідери серед рекуператорів повітря

VAKIO

Основні характеристики: Є 2 комплектації: окремим блоком, що працює, як звичайний клапан або в зборі з шумоглушником. Фільтр встановлений в шумоглушітельний блок. В комплекті 2 фільтра. Поступаючий приплив нагрівається без електрики. Приміщення при морозі -20, прогрівається до +15. Гарантія – 1 рік.

Плюси:

  • Доступна вартість, відсутність витрат на заміну фільтрів і електроенергію.
  • Працює тихо, завдяки системі шумоізоляції
  • Швидка установка (на протязі 1 години).
  • Вакіо усуває найменшу пил.
  • Зручність в установці: можна поставити в будь-якому місці кімнати: під вікном, за шторою знизу, над батареєю, зверху стіни.

Мінуси:

  • Не захищає від вихлопних газів і алергенів.
  • Погано сумісний з природною витяжкою. Перед монтажем рекомендується ізолювати витяжки в санвузлах та на кухні (досить закривати щільно двері).

Ціна: 1800-5700 грн.

 

PRANA (Прана) 150

Рекуператор Прана 150 – економічне рішення проблеми брудного повітря. Це прямоточная система з утепленим корпусом. Крім того, в цій моделі продуктивність збільшена практично в 2 рази. Він призначений для очищення повітря від пилу та інших алергенів в приміщення різного призначення (побутові, комерційні, адміністративні), площею до 60 кв.м. Рекуператори Прана – порятунок алергіків і людей, які страждають різними захворюваннями дихальної системи. Мідні теплообмінники всередині конструкції ретельно знезаражують повітря, виключаючи з нього частки пилу, пуху, пилку і т.д.

 

Переваги Прана 150

Великою перевагою цієї моделі є те, що його зовнішню сітку можна пофарбувати в будь-який колір, а також можливість вибрати розмір робочого модуля індивідуально (під товщину стіни). Але ще виділяють ряд переваг, через які популярність Прана 150 і попит на нього зростає божевільним темпом:

  • Оптимальне співвідношення ціна / якість. При відносно невеликій вартості рекуператор відрізняється високою продуктивністю.
  • Економія електроенергії. Споживання її коливається в залежності від обраного режиму – 7-32 Вт / год.
  • Можливість управління через мобільний додаток.
  • Якісне знезараження повітря від алергенів.
  • Високий коефіцієнт збереження тепла.
  • Режим «Ніч», при якому повітрообмін знижується, а робота пристрою відбувається практично безшумно.

 

Post Author: admin